1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. ABD Başkanı Donald Trump’tan TikTok Karşıtı Reklam

ABD Başkanı Donald Trump’tan TikTok Karşıtı Reklam

abd-baskani-donald-trump-tiktok-reklami

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, Çin merkezli ByteDance şirketinin yarattığı TikTok uygulamasına karşı olarak Facebook ve Instagram’da bir reklam yayınladı. Daha önceden Amerikan Ordusu’nda “ulusal güvenlik tehdidi” sebebiyle kullanımı yasaklanan TikTok’a diğer ülkelerden ve büyük şirketlerden çeşitli yaptırımlar gelmişti. Örneğin Amazon çalışanlarına TikTok’un yasaklanması ve Hindistan’da TikTok kullanımının tamamen yasaklanması gibi çeşitli yaptırımlar, TikTok’a karşı uygulanıyor.

Trump’tan TikTok Anketi: Yasaklanmalı Mı?

Donald Trump’ın Facebook ve Instagram üzerinden “TRUMP MAKE AMERICA GREAT AGAIN COMMITTEE” tarafından yayınlanan reklamında, kullanıcılara tek soruluk bir anket sunuluyor. Ankette “TikTok’un Amerika Birleşik Devletleri’nde yasaklanması gerektiğini düşünüyor musunuz?” sorusu kullanıcılara yöneltiliyor ve Evet ya da Hayır seçenekleri sunuluyor. Kullanıcılar, ankette şık seçtikten sonra Ad-Soyad ve Zip Kodu’nu da doldurarak formu gönderebiliyor.

donald-trump-tiktok-karsiti-reklam

Trump’ın TikTok karşıtı reklamında kullandığı ankette kullanıcıların kişisel verilerini istemesi ve kişisel verileri vermeden anketi göndermeye izin vermemesi ise akıllarda soru işareti yarattı ve sosyal medyada tartışılan konular arasında yer aldı.

Öte yandan TikTok karşıtı reklamın detaylarını ortaya çıkaran bazı Twitter kullanıcıları, bu reklamın toplamda 1 milyondan fazla insana gösterildiği bilgisine ulaştı. Bununla birlikte reklamın büyük oranda 18-24 yaş arasındaki kullanıcıları hedefleyerek gösterildiği de elde edilen bilgiler arasında yer aldı.

 

Yorum Yap