1. Ana Sayfa
  2. Mobil Haberler
  3. Akıllı robot süpürge alırken dikkat edilmesi gerekenler!

Akıllı robot süpürge alırken dikkat edilmesi gerekenler!

guia-top-2020-TiMm_cover.jpg

Robot süpürgeler hakkında sık sorulan sorular neler? Robot süpürge alırken dikkat edilmesi gerekenler neler? Robot süpürge alacaklara tavsiyelerin bulunduğu içeriğimize hep birlikte göz atalım.

Son yıllarda hızlı bir şekilde büyüme kaydeden akıllı ev ürünleri, pandemi şartlarında herkesin evde kaldığı dönemde tüm dikkatleri üzerine topluyor. Bu ürünler arasında özellikle robot süpürge kategorisi yenilikçi ürünleri ile kullanıcıların ilgi odağı haline gelmiş durumda.

Robot sürügelerin özellikle de yapay zeka destekli modelleri oldukça ilgi çekiyor. Yapay zeka destekli robot süpürgeler, nesne algılama teknolojisi sayesinde, evin her yerinde dolaşarak özenli ve verimli bir biçimde temizlik yapıyor.

Bu modeller sürücüsüz araçlarda kullanılan sensörlerin bir benzeri olan LiDAR sensörle mesafeyi algılayarak, doğru hareket edebilmek için konum takibi yapabiliyor. Nesne algılama algoritması sayesinde nesneleri ayırt ederek, en güvenli ve verimli rotayı oluşturuyor.

Ayrıca üç boyutlu sensörü sayesinde oyuncak ve sandalye ayağı gibi nesneler arasındaki farkı algılayabilen bu akıllı robot süpürgeler, yerdeki en küçük nesneleri dahi tespit ederek dolaştığı odanın şeklini algılayabiliyor.

Çeşitliliğin fazla olması seçimi zorlaştırabilir, ancak robot süpürge seçimi yaparken en çok dikkat edilen unsurlar; emiş gücü, pil ömrü ve fırça özellikleri oluyor. Bazı modeller sadece halı temizliği yaparken, bazı modeller sert zeminlerde de kullanılabiliyor. Paspas özellikli robot süpürgeler ise yerleri silme ve parlatma işlemi için de kullanılabiliyor. Uzaktan kumanda ile kontrol edilen robot süpürgeler mevcut, ancak kendi haline bırakırsanız otonom kullanım ile daha iyi temizlik yapacaktır.

Ancak akıllı robot süpürgelerin avantajları olduğu kadar dezavantajları da var.

Dilerseniz gelin şimdi de bunlardan bahsedelim…

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/donanim/akilli-robot-supurge-alirken-dikkat-edilmesi-gerekenler-602ad4861d3f4b21b62974f0

Yorum Yap