1. Ana Sayfa
 2. Yaşam Haberleri
 3. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Yaz Okulu Tarihleri Açıklandı

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Yaz Okulu Tarihleri Açıklandı

aof-yaz-okulu-basvuru-tarihi-ve-aof-yaz-okulu-sinav-tarihi-aciklandi

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF), öğrencilerin merakla beklediği yaz okulu başvuru ve sınav tarihlerini duyurdu. Koronavirüs pandemisinden dolayı vize ve final sınavlarını online (çevrimiçi) gerçekleştiren AÖF, öğrencilerden gelen yoğun talep üzerine Rektör Prof. Dr. Fuat Erdal’ın çağrısı ile acil bir toplantı gerçekleştirerek üç ders sınav uygulaması yerine yaz okulu açılması yönünde karar almıştı.

AÖF Yaz Okulu Ne Zaman Başlayacak?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) tarafından açıklanan bilgilere göre, yaz okulu kayıtları 20 – 28 Temmuz 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Ders seçimi, aof.anadolu.edu.tr adresindeki Kayıt Otomasyonu bağlantısı Yaz Okulu Kayıt linkinden 20-28 Temmuz 2020 tarihleri arasında yapılacak. Ders seçimi 28 Temmuz 2020 tarihi saat 23:00’e kadar yapılabilecek.

Yaz Okulu Ders Seçimi ve Kayıt Hakkında Önemli Bilgiler

 • Yaz okuluna kayıt yaptıracak öğrenciler en fazla beş ders seçebilir.
 • Not Durum Belgesinde; genel not ortalaması 2,00 veya 2,00’nin üzerinde olan öğrenciler, FF harf notu olan ve/veya hiç almadığı ders/derslerden, en fazla beş ders seçebilir.
 • Not Durum Belgesinde; genel not ortalaması 2,00’nin altında olan öğrencilerin, FF harf notu aldığı ders/dersler, uyarı aldığı dönemden itibaren koşullu geçer (CD, DC ve DD) harf notu aldığı ders/dersler ile hiç almadığı ders/derslerden, en fazla beş ders seçebilir.
 • Yaz okuluna kayıt yaptıracak öğrenciler, derslerin yarıyıllarını dikkate almadan ders seçimi yapabilir.
 • Öğrenci, ders seçim işlemlerini; kayıt tarihleri içinde yapar ve bu işlemlere sonradan itiraz edemez.
 • Kayıt tarihleri içinde ödeme yapılmadığı sürece ders seçimi yapılabilir. Yapılacak ödeme tutarları alınan ders/derslerin sayısına göre belirlenmektedir.
 • Ders seçimi sonunda alınan derslerin sayısına göre ödeme bilgileri oluştuğundan, ödeme yapıldıktan sonra ders seçimi yapılması mümkün değildir.
 • Güz ve/veya bahar döneminde kayıt yeniletmeyenler de yaz okulundan ders alabilir.
 • Yaz okulunda hangi dersin açılacağı ilgili birim kurulu kararı ve Senatonun onayıyla yaz okulu kayıt tarihlerinden sonra belirlenir.
 • 2019-2020 öğretim yılı bahar döneminde öğrencinin kayıt durumu AKTİF ise yaz okulunda da öğrencinin kayıt durumu AKTİF olacaktır.
 • Ancak öğrencinin bahar döneminde kayıt durumu PASİF ise yaz okuluna kayıt yaptırmış olsa dahi kayıt durumu değişmeyerek PASİF kalacaktır. Yaz okulunda kayıt durumu PASİF olan öğrenci, öğrencilik haklarından kayıt yaptırmış olsa bile yararlanamaz.

AÖF Yaz Okulu Sınavı Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

AÖF yaz okulu sınavı, 5 Eylül 2020’de gerçekleşecek. Öğrenciler, sınavlarda ders kitabının eKampüs ortamında sunulan güncel versiyonundaki (PDF) içerikten sorumlu olacaklar. Ayrıca, AÖF’ün yaz okulu uygulaması hakkında Twitter’dan da açıkladığı Sıkça Sorulan Sorular görselinde belirtildiği gibi, yaz okulu sınavları pandemi şartlarının elvermesi durumunda yüz yüze yapılacak. Aksi bir durum olduğu takdirde ise tıpkı vize ve final sınavlarında olduğu gibi yaz okulu sınavı da online gerçekleştirilecek.

AÖF Yaz Okulu Başvuru ve Kayıt Kılavuzu İçin Buraya Tıklayabilirsiniz

Yorum Yap