Yaşam Haberleri

Apple’dan Patlama Yaşanan Beyrut’a Yardım

ABD'li teknoloji devi Apple, Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta yaşanan korkunç patlama nedeniyle Lübnan'a yardım için bir bağış yapacağını duyurdu. Apple CEO'su Tim Cook, bağış haberini Twitter'dan duyurdu.

Teknoloji devi Apple, 4 Ağustos 2020 tarihinde Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta meydana gelen ve 150’yi aşkın kişinin hayatını kaybetmesine, binlerce kişinin yaralanmasına sebep olan korkunç patlama sonrası Lübnan’a yardım eli uzattı. Apple CEO’su Tim Cook, Twitter’dan yaptığı paylaşımda Lübnan’a destek için bir bağış yapılacağını duyurdu.

Apple’dan Beyrut İçin Bağış

Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta geçtiğimiz hafta gübre ve madencilik faaliyetleri için bir depoda tutulan 2 bin 700 ton amonyum nitratın patlaması sonrasında korkunç bir tahribat meydana gelmişti. 150’yi aşkın kişinin hayatını kaybetmesi ve binlerce kişinin yaralanması ile sonuçlanan patlama, dünya basınında yankı bulmuş ve Türkiye dahil birçok ülke Beyrut’a yardım eli uzatmıştı.

Beyrut şehri için bir yardım da ABD’li teknoloji şirketi Apple’dan geldi. Apple CEO’su Tim Cook, Twitter hesabından attığı tweette “Apple, Beyrut’ta acil ihtiyaçlara ve uzun vadeli desteğe ihtiyacı olan yardım kuruluşlarına bağış yapıyor. Lübnan halkı, çalışanlarımız ve trajediden etkilenen herkes için üzülüyoruz.” ifadelerini kullanarak Apple’ın Beyrut için bağış yapacağını açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu