1. Ana Sayfa
  2. Mobil Haberler
  3. Apple Doğruladı: iPhone 12 Gecikecek

Apple Doğruladı: iPhone 12 Gecikecek

iphone-12-cikis-tarihi-ertelendi

Her Eylül ayında gerçekleşen Apple etkinliğiyle yeni iPhone modelini, diğer cihazlarını ve işletim sistemine eklenen yenilikleri tanıtan Apple, bu sene biraz gecikmeli olarak tanıtımlarını gerçekleştirecek. Koronavirüs salgını nedeniyle etkinliğin erteleneceği iddiaları bir süredir gündemdeydi fakat ilk defa resmi bir şekilde bu iddia doğrulandı.

iPhone 12 Tanıtım Tarihi Erteleniyor

2020 yılı üçüncü mali çeyrek raporlarının ardından bir açıklama yapan Apple CFO’su Luca Maestri, “Geçen yıl iPhone modellerini Eylül ayının sonlarında satmaya başladık, bu yıl birkaç hafta sonra satışa sunulmasını bekliyoruz.” ifadelerini kullandı ve iPhone 12 cihazının tanıtımı için gecikmeyi resmen doğrulamış oldu.

Maestri, iPhone 12 cihazının tanıtımının gecikmesine dair bir detay vermedi ancak Wall Street Journal’ın üretimde bir ay gecikme yaşanacağını bu yılın başında yayınladığı bir rapor ile açıkladığı akıllara geldi. Bu kapsamda yeni iPhone modellerinde gecikme yaşanacağı iddiaları aylar öncesinden başlamıştı.

Apple’ın her yılın Eylül ayında gerçekleştirdiği lansman için de lansman tarihinde bir değişiklik olup olmayacağı henüz belli değil. Normal şartlarda Eylül ayında yeni iPhone’larını tanıtan Apple, ay sonundan önce cihazları kullanıcılara göndermeye başlıyor. Ancak bu yıl Ekim ayına kadar cihazların hazır olup olmayacağı belli değil. Şu anda beklentiler Eylül ayında cihazların tanıtılması ve teslimatların da biraz gecikmeli başlaması yönünde.

Bu ilk defa karşılaştığımız bir durum değil. iPhone X, Eylül 2017’de iPhone 8 ile birlikte duyurulmasına rağmen üretim sorunları nedeniyle Kasım ayına kadar gelmedi. iPhone XR ise Eylül 2018’de tanıtıldı. Ancak, LCD ekran üretimi konusunda yaşanan sorunlar nedeniyle biraz gecikti.

Yorum Yap