1. Ana Sayfa
  2. Mobil Haberler
  3. Apple, iPhone Kullanıcılarına 25 Dolar Ödeme Yapacak

Apple, iPhone Kullanıcılarına 25 Dolar Ödeme Yapacak

apple-iphone-kullanicilarina-25-dolar-odeme-yapacak

Teknoloji devi Apple, iPhone’ları bilinçli olarak yavaşlattığı gerekçesiyle açılan BatteryGate davasının sonucunda mahkeme ile anlaşarak kullanıcılara 500 milyon dolar ödeme yapması kararlaştırıldı. 500 milyon dolarlık ödeme, kullanıcı başına 25 dolara denk geliyor.

iPhone Kullanıcılarına 25 Dolar Ödeme

Apple’ın iPhone cihazlarını bilerek yavaşlattığı konusuyla ilgili olarak ortaya iddiaların atılması ve sonrasında Apple’ın bu konuyu kabul etmesi, BatteryGate davasının açılmasıyla sonuçlandı. Dava sonucuna göre teknoloji devi Apple; iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone SE ve iPhone 7 kullanan kullanıcılara 25’er dolar ödeme yapacak.

Türkiye’deki Kullanıcılar Ödeme Alabilecek Mi?

Apple’ın iPhone’ları yavaşlatmasıyla ilgili dava ABD’de görüldüğünden, şu anlık sadece ABD’deki iPhone kullanıcıları 500 milyon dolardan kendi payına düşeni alacak. Türkiye özelinde bir karar henüz söz konusu değil. Ancak ilerleyen süreçte ABD dışında hem Avrupa ülkeleri hem de dünyanın diğer ülkeleri için benzer bir karar verilirse, Türkiye’deki kullanıcılar da bu ödemeden yararlanabilecek.

 

Yorum Yap