1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. Assassin’s Creed Origins sistem gereksinimleri neler?

Assassin’s Creed Origins sistem gereksinimleri neler?

assassins-creed-origins-sistem-gereksinimler2-SDN.jpg

Herkesin en azından fikir sahibi olduğu, dillere destan olmuş diyebileceğimiz bir fantastik oyundur Assassin’s Creed. Ubisoft firmasının başyapıtı olan bu oyunun çıkarttığı Origins serisine bir göz atacağız. Yapım videosu yayınlandığında oyun; birçok oyuncu, gözlemci ve yorumcunun odak noktasına girmişti. Eleştirilerin odak merkezi olan bu tanıtım videosu büyük yankı getirdi diyebiliriz. Hataları bol, üstüne fazla düşünülmemiş ve kaliteli bir yapım olmayacağına inanan bir kesim oluştu. Fakat Ubisoft firması bu tabuları yıkarak, bu kitleyi ve birçok oyuncuyu yanıltmayı başardı. İşte Assassin’s Creed Origins sistem gereksinimleri ve diğer tüm detaylar.

Assassin’s Creed Origins serinin en göz dolduran ve beğenilen oyunlarından biri olmayı başardı. Grafik-tasarım açısından da serinin diğer oyunlarına gözdağı veren yapıt oldukça ilgi çekmişti. Gelin bu ilgi çeken başyapıt kategorisinde bile değerlendirebileceğimiz konusu ve mekaniği ile daha yakından incelerken Assassin’s Creed Origins sistem gereksinimleri neler yakından bakalım.

Assassin’s Creed Origins konusu nedir?

Antik Mısır döneminde geçen ve görkemli olduğu kadar entrikalarla dolu bir çağı kapatacak müthiş bir iktidar savaşının konu edildiği oyunda, Suikastçı Kardeşlik Örgütünün köklerine yapılan bu yolculukta karanlıkta kalmış sırları ve unutulmuş efsaneleri gün yüzüne çıkarmaya çalışıyorsunuz. Nil Nehri boyunca seyahat edip, piramitlerin gizemlerini açığa çıkarmaya çalışıp, tehlikeli antik hizipler ve vahşi yaratıklarla dövüşürken yeni toprakları keşfedebilirsiniz.

Assassin's Creed Origins sistem gereksinimleri

Oyun Mekaniği

Assassin’s Creed Origins oyun mekaniğinde, dövüş ve  kamufle gibi konularda biraz değişiklik göstermiş. Yapımcılar bu noktada oyunun zorlaşması ile ilgili varınız yoğunuz ile savaşın mesajını vermek istedi. Bu noktada gizliliğine güvenenler biraz da sabır yardımı ile görevler bitirip ilerleme gösterebilir. Ancak bu oyunun  şüphesiz en tatlı yanı dövüş mekaniğidir. Karakter güçlendirme konusu serinin tüm oyunlarda önem arz ettiği gibi bu yapıtta da önemini korumuş hatta daha hayati bir yere sahip diyebiliriz. Rank sistemi olarak sizden 1-2 rank üstün rakiplerle çatışmak o kadar kolay değil. Tabii her oyunda olduğu gibi bu seride de karakter üzerinde kişiselleştirme mevcut.

Assassin's Creed Origins sistem gereksinimleri

Biliyorsunuz ki bu oyun bir nevi açık dünya oyunu. Bu yapıtta açık dünya oyunu havasını daha iyi yansıtabilmek için oyunun haritası ile görsel açığı kapatmaya çalışmışlar ve bunda oldukça başarılı olduklarını içtenlikle söylemeliyim. Değişimlerden biraz bahsetmek istiyorum. Oyunda diğer oyunlardan farklı olarak bir şahini kontrol edebilme yetimiz var. Bir nevi havadaki gözümüz olan bu şahinin çeşitli özellikleri bulunmakta. Hedef tespiti özelliği var , bunun yanı sıra rahatça harita gözlemi yapabilmeyi ve oyuna daha hakim olabilmemizi sağlıyor. Tasarım olarak Ubisoft’un üstüne titrediğini belli ettiği kaliteli bir yapım olmuş. Serinin diğer oyunlarına nazaran ben buradayım diyen ve baş gösteren  bir yapıt. Grafik-Tasarım yönünden örnek alınacak çalışmalara imza atmış. Gerek grafik gerekse de içeriği ve konusu ile adeta kaçırılmaması gereken oyunlar arasında yerini almış.

Assassin’s Creed Origins sistem gereksinimleri

Gelelim Assassin’s Creed Origins sistem gereksinimlerine:

Minimum sistem gereksinimleri

– İşletim Sistemi: Windows 7 / 8 / 8.1 (64-bit)
– İşlemci: Intel Core i5-2400s / AMD FX-6350;
– Bellek: 6 GB RAM
– Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 660 / AMD Radeon R9 270
– VRAM: 2 GB VRAM
– DirectX: Sürüm 11
– Depolama: 42 GB kullanılabilir alan
– Ses Kartı: DirectX uyumlu

Önerilen sistem gereksinimleri

– İşletim Sistemi: Windows 10 (64-bit)
– İşlemci: Intel Core i7- 3770 / AMD FX-8350
– Bellek: 8 GB RAM
– Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 760 / AMD Radeon R9 280X
– VRAM: 4 GB VRAM
– DirectX: Sürüm 11
– Depolama: 42 GB kullanılabilir alan
– Ses Kartı: DirectX uyumlu

Siz de Assassin’s Creed Origins ve sistem gereksinimleri ile ilgili düşüncelerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/assassins-creed-origins-sistem-gereksinimleri-neler

Yorum Yap