1. Ana Sayfa
  2. Donanım Haberleri
  3. Bilgilerimizi yedeklerken SSD mi yoksa HDD mi kullanalım!

Bilgilerimizi yedeklerken SSD mi yoksa HDD mi kullanalım!

sabit-disk-Zo8H_cover.jpg

 

Bilgisayar yedeklerken HDD mi yoksa SSD mi kullanmamız gerektiğini bu videoda anlatıyoruz. Genel olarak SSD ve HDD çözümleri verilerimizi yedeklemek için kullandığımız önemli depolama araçları.

Bilgilerimizi yedeklerken SSD mi yoksa HDD mi kullanalım!

SSD çözümleri hareketli parça içermedikleri için düşme ve darbelere karşı HDD sürümlere göre daha dayanıklılar. Aynı zamanda okuma ve yazma hızları da HDD sürümlere göre daha iyi olan SSD‘lerin en önemli dezavantajı ise GB başına maliyetlerinin yüksek olması.

Bu videoda hangi durumlarda SSD hangi durumlarda HDD kullanmamız gerektiğini anlatıyoruz. SSD ve HDD çözümlerini bu internet sitesinde bulabilirsiniz.

Her iki depolama türü de kendine göre avantaj ve dezavantajlara sahip olduğu olduğu için seçim yaparken bu bilgileri göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Yeni videomuz ile ilgili sorularınızı aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz. Büyüyen Teknolojioku ailesine katkıda bulunmak için YouTube kanalımıza abone olmayı  ve videolarımızı beğenmeyi unutmayın. Desteğiniz bizim için önemli ve bu tarz destekler  size daha fazla içerik üretmek için bize motivasyon sağlıyor.

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/teknoloji-tv/bilgilerimizi-yedeklerken-ssd-mi-yoksa-hdd-mi-kullanalim-60116003a238336952001948

Yorum Yap