1. Ana Sayfa
  2. Uygulama Haberleri
  3. Bilgisayardan WhatsApp nasıl açılır? Detaylı rehber ve kullanım

Bilgisayardan WhatsApp nasıl açılır? Detaylı rehber ve kullanım

bilgisayardan-whatsapp-nasil-acilir-2019

Bilgisayardan WhatsApp kullanma rehberi bu sayfada sizlerle buluşuyor. Hazırladığımız bu rehber üzerinden bilgisayarlarınızda nasıl WhatsApp’ı çalıştıracağınızı öğrenebileceksiniz. Dünyanın en çok kullanılan sesli/görüntülü/yazılı mesajlaşma uygulaması WhatsApp, geçtiğimiz yıllarda yayınladığı WhatsApp Web sürümüyle bilgisayarlar üzerinde çalışmayı da desteklemeye başlamıştı. Peki bilgisayardan WhatsApp nasıl açılır? İşte PC’den WhatsApp kullanma rehberi ve detaylar…

Bilgisayardan WhatsApp açma ve kullanma

Bilgisayardan Whatsapp kullanma işlemi için günümüzde hiçbir üçüncü parti uygulamaya, programa veya yazılıma ihtiyaç duyulmamaktadır. WhatsApp, 2015 yılında uygulama üzerinde WhatsApp Web özelliğini etkinleştirdi ve QR kod okutma işlemiyle birlikte kullanıcılar o günden bu yana WhatsApp’ı bilgisayar üzerinden kullanmaktadır. Kamerası olan ve WhatsApp’ı destekleyen herhangi bir telefon böylece bilgisayardaki WhatsApp’a bağlanabiliyor ve böylece bilgisayar üzerinden sohbet gerçekleştirilebiliyor.

bilgisayardan-whatsapp-kullanma

Bilgisayar üzerinden WhatsApp kullanmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz;

  1. İlk olarak telefonunuzdan WhatsApp‘a girin,
  2. Ayarlar sekmesine dokunun ve ardından WhatsApp Web‘e dokunun,
  3. Bilgisayarınızdan web.whatsapp.com adresine gidin,
  4. Telefonunuzda WhatsApp Web‘i seçtiğinizde açılan kamerayla ekrandaki QR kodunu okutun,

QR kodunu okutmanızla birlikte bilgisayardan WhatsApp etkinleşecek ve otomatik olarak sohbetleriniz ekrana gelecektir. Böylece bilgisayarla WhatsApp kullanma işlemini tamamlamış olacaksınız ve bilgisayar ekranınızda WhatsApp açılacaktır.

whatsapp-web-nasil-acilir

Bilgisayardan WhatsApp internetsiz mi?

Bilgisayardan WhatsApp kullanmak için hem bilgisayarınızda hem de telefonunuzda aktif bir internet bağlantısı olmak zorundadır. İki cihazınızdan birinde internet bağlantısı olmadığı takdirde ne yazık ki bilgisayar üzerinden WhatsApp kullanımı yapamazsınız. Bu nedenle hücresel veri, Wi-Fi veya kablolu bir bağlantının hem telefonunuzda hem de bilgisayarınızda aktif olarak çalıştığından emin olun.

Yorum Yap