1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. Bilgisayarım hangi oyunları kaldırır? Hangi oyunları açabilirim?

Bilgisayarım hangi oyunları kaldırır? Hangi oyunları açabilirim?

bilgisayarim-hangi-oyunlari-kaldirir-hangi-oyunlari-acabilirim

Günümüzde bilgisayar oyunlarının gelişmesiyle birlikte hem grafik hem de diğer bilgisayar fonksiyonlarının performansları da artış göstermekte. Zira yüksek kalitede bir oyunun oynanabilmesi için bilgisayarın performans özelliklerinin de yüksek veya en azından makul seviyede olması gerekiyor. Bu da bilgisayarının hangi oyunları açabileceğini merak eden kullanıcılara “bilgisayarım hangi oyunları kaldırır?” ve “hangi oyunları açabilirim?” gibi sorular sorduruyor. İşte bilgisayarınızın desteklediği oyunları gösteren program ve kullanım detayları…

“Bilgisayarım hangi oyunları kaldırır?” sorusuna yanıt veren program

Bilgisayarınızın sistem özellikleri ve oynamak istediğiniz oyunların minimum sistem gereksinimleri karşılaştırması için kullanabileceğiniz programlar bulunuyor. Bu programlar, ilk olarak sisteminizin özelliklerini tarıyor ve beraberinde de oynamak istediğiniz oyunun sistem gereksinimleriyle karşılaştırıyor.

Yukarıda yer alan System Requirements Lab sitesi üzerinden Java desteği ile bilgisayarınızı taratabilir ve beraberinde oynamak istediğiniz oyunu seçebilirsiniz. Böylece sistem otomatik olarak hangi oyunları açabileceğinizi ve hangi grafik ayarında oynayabileceğinizi size söylemektedir.

bilgisayarim-hangi-oyunlari-kaldirir

Ayrıca site üzerinden son 30 gün içerisinde en çok performans için test yapılan oyunların listesini de görebilirsiniz. Bir dakika süren performans testi ile birlikte sisteminizin kaldırabileceği oyunları size sunan site yardımıyla bilgisayarınızın herhangi bir popüler PC oyununu açıp açamayacağını öğrenebiliyorsunuz.

2005’ten beri hizmet veren bu site, ücretsiz olarak çalışıyor ve ayrıca günümüze kadar yüz milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılmış ve yine yüz milyonlarca oyun için test gerçekleştirilmiş durumda. Sitede en çok test edilen oyunlardan oluşan ilk 10 ise şu şekilde;

Oyun AdıSon 30 Günlük Test Sayısı
Elder Scrolls V Skyrim541,081
Witcher 3 Wild Hunt GOTY531,265
Fortnite415,96
GTA 5347,107
PUBG231,234
Battlefield 5204,351
CS:GO178,908
The Sims 4125,642
League Of Legends111,498
Fortnite Battle Royale108,832

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Çok işime yarardı valla hangi oyunları kaldırıyor bilgisayarım diye tek tek araştıracaktım yoksa.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir