1. Ana Sayfa
  2. Bilim Haberleri
  3. Bill Gates’ten Koronavirüs Aşısı Açıklaması

Bill Gates’ten Koronavirüs Aşısı Açıklaması

bill-gates-koronavirus-asi

Dünyanın en zengin insanları arasında yer alan ve Microsoft şirketinin kurucusu Bill Gates, dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (COVID-19) salgınına yönelik bir aşı açıklamasında bulundu. Gates, yaptığı açıklamada Koronavirüs tedavisindeki ilaçların ve bulunduğu zaman aşının, en çok parayı veren ülkelerden ziyade en çok ihtiyacı olanlara verilmesi gerektiğini savundu.

Gates: “İhtiyacı Olanlara Verilmeli, En Çok Parayı Verenlere Değil”

Uluslararası AIDS Derneği’nin internet üzerinden düzenlediği Koronavirüs konferansına video ile katılan Microsoft CEO’su Bill Gates, koronavirüs aşısı ve ilaçların dağıtımı hakkında dikkat çekici ifadelerde bulundu. Gates, hastalığın tedavisinde kullanılan ilaçların ve aşının dağıtımıyla ilgili olarak “İhtiyacı olanlara verilmeli, en çok parayı verenlere değil.” şeklinde konuştu.

bill-gates-ten-koronavirus-asisi-aciklamasi

Gates’e göre aşı ve ilaçların dağıtımında ‘eşitlik’ ilkesi yerine piyasa düşünülürse insanlık, “daha uzun, daha ölümcül ve daha gaddar” bir pandemi ile karşı karşıya kalacak. Gates ayrıca, HIV/AIDS’le mücadeleden öğrenilecek en önemli dersin, ilaçları herkese ulaştılabilecek şekilde adil dağıtım ağı kurmak olduğunu da belirtti.

Yorum Yap