1. Ana Sayfa
  2. Mobil Haberler
  3. Bütçe dostu Nokia 1.4 sahnede: İşte özellikleri ve fiyatı

Bütçe dostu Nokia 1.4 sahnede: İşte özellikleri ve fiyatı

butce-dostu-nokia-1-4-sahnede-iste-ozellikleri-ve-fiyati.jpg

Nokia, giriş seviyesi yeni akıllı telefonunu duyurdu ve Avrupa bölgesi için bugün satışa sundu. Nokia 1.4 özellikleri ve fiyatı ‘mütevazı’ olarak tanımlanabilir. Bu tanımı destekleyen noktalardan biri de cihazın Andorid 10 Go Edition işletim sistemiyle gelmesi oldu.

Nokia 1.4 özellikleri: Snapdragon 215 işlemcisiyle geliyor

Finlandiya merkezli Nokia’nın duyurduğu 1.4 modeli, ekranıyla giriş seviyesi bir cihaz olduğunu gösteriyor. Telefonun ekranı; 6.5 inç büyüklüğünde olurken, çözünürlük değeri HD+ olarak açıklandı. Cihazın ekran teknolojisi ise LCD oldu.

Nokia 1.4 özellikleri donanım tarafında da segmentiyle uyumlu bir profil çiziyor. Telefon, Qualcomm’un başlangıç seviyesi işlemcisi Snapdragon 215‘ten gücünü alıyor. 28 nm mimarisine sahip Snapdragon 215, her biri 1.3 GHz hızında çalışan dört adet Cortex-A53 çekirdeğinden oluşuyor.

Telefonun RAM ve depolama kapasiteleri ise üç farklı opsiyonla geliyor. Cihazı satın alacak tüketiciler; 1 GB / 16 GB, 2 GB / 32 GB ve 3 GB / 64 GB seçenekleri arasında tercih yapacak.

Nokia 1.4 arka kamerası ise iki lensten oluşuyor. Cihazda 8 Megapiksel çözünürlüğünde bir ana kamera ve 2 Megapiksellik makro lens yer alıyor. Telefonun ön kamerası ise 5 Megapiksel çözünürlük değerine sahip.

Cihazın özellikleri arasında öne çıkan nokta ise pili oldu. Nokia 1.4’ün bataryası 4.000 mAh kapasiteyle raflarda yerini alıyor.

Nokia 1.4 fiyatı

Avrupa’da bugün itibarıyla satışa çıkan telefonun en cazip yönü ise fiyatı olarak görülüyor. Nokia’nın yeni telefonunu almak isteyen Avrupa’daki tüketiciler 99 euro ödeyecek.

Kaynak: https://shiftdelete.net/butce-dostu-nokia-1-4-sahnede-iste-ozellikleri-ve-fiyati

Yorum Yap