1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. Canlı Yayında Hile Kullanan Yayıncı, Twitch’ten Banlandı

Canlı Yayında Hile Kullanan Yayıncı, Twitch’ten Banlandı

canli-yayinda-hile-kullanan-yayinci-twitchten-banlandi

Bilindiği üzere Twitch, bünyesinde binlerce yayıncıyı barındırıyor ve yayıncıları dünyanın farklı yerlerinden milyonlarca kullanıcı izliyor. Oyun, yemek, sohbet ve müzik gibi çeşitli aktivitelere izin veren Twitch’te yayıncılar istedikleri zaman yayın yapabiliyorlar. Milyonlarca oyuncuyu bir araya getiren Twitch’te canlı yayın esnasında hile yaptığı tespit edilen kanal sahibinin kanalı, süresiz olarak Twitch’ten yasaklandı.

TwistedBear Kanalı Süresiz Olarak Kapatıldı

Canlı yayında Call of Duty: Modern Warfare oyununu oynayan TwistedBear adlı yayıncı, kullandığı hilenin açık kaldığını unuttu ve oyunu hileli olarak oynamaya devam etti. İzleyiciler tarafından hile kullandığı için şikayet edilen yayıncının kanalı, kısa bir süre içinde süresiz olarak kapatıldı.

Hile sayesinde rakiplerinin nerede olduğunu kolayca gören TwistedBear adlı yayıncı, normal bir şekilde oyununu oynamayı sürdürüyordu fakat Twitch yönetimine iletilen şikayetler üzerine kısa bir süre içinde Twitch’ten uzaklaştırıldı. Yayıncının hile kullandığı ana dair görüntüleri aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz;

Twitch’in Topluluk İlkeleri metninde hile yapan yayıncılara dair uygulanan ceza açıkça aşağıdaki ifadelerle belirtiliyor:

“Çevrimiçi çok oyunculu bir oyunda hesap sahibine haksız avantaj sağlayan hile, korsanlık, botlama veya değişiklik yapma gibi eylemler yasaktır. Bu ayrıca, diğer yayıncıların canlı yayınını, onları oyunda taciz etmek üzere istismar etmeyi de (yayını gizlice alma gibi) kapsar.”

Yorum Yap