1. Ana Sayfa
  2. Donanım Haberleri
  3. DualSense kontrolcüsü PS5’in yeni sorunu oldu

DualSense kontrolcüsü PS5’in yeni sorunu oldu

DualSense-kontrolcusu-PS5in-yeni-sorunu-oldu.jpg

Geçtiğimiz senenin Kasım ayında piyasa çıktığından beri PlayStation 5 ile ilgili sorunlar durmak bilmiyor. Şimdi de oyuncular DualSense kontrolcüsü ve konsollarındaki problemler için sosyal medyadan şikayetlerini dile getiriyor.

DualSense kontrolcüsündeki kayma, oyuncuları isyan ettirdi

Sony’nin yeni nesil Konsolu PS5 iyi olduğu kadar problemleri de beraberinde getiriyor. Bir Reddit kullanıcısı, PS5’i aldıktan henüz 10 gün sonra DualSense kontrolcüsünde kayma problemleri yaşadığını ve konsolu açıp kapatmak, Bluetooth’u açıp kapatmak, denetleyiciyi sıfırlamak ve bir gece boyunca tamamen şarj etmek gibi çözümler denese de sorunun ortadan kalkmadığını belirtti.

DualSense kontrolcüsü PS5'in yeni sorunu oldu

Bir başka Reddit kullanıcısı da aynı sorunu yaşadığını dair video paylaştı. 14 saniyelik klipte, Destiny 2‘yi oynayan oyuncu, parmaklarını kontrolcüden çekmesine rağmen silahı kendiliğinden sürükleniyor.

Sorun her ne kadar ciddi gözükse de, firmanın şu aşamada DualSense ile ilgili bir düzeltme seçeneği olası durmuyor. Ancak kontrolcü ile ilgili yaşanan sorunlar için özel bir portalı olan Sony’nin PlayStation destek sayfasından problem yaşayan kullanıcılar şikayetlerini iletiyor. PlayStation’ın destek ekibinin şu anda PS5 temini ile ilgili taleplerle boğulduğunu göz önünde bulundurursak, cevap vermeleri kolay gözükmüyor. Ancak DualSense sapmasının garanti kapsamında olduğu da belirtmekte fayda var.

Kaynak: https://shiftdelete.net/dualsense-kontrolcusu-ps5in-yeni-sorunu-oldu

Yorum Yap