1. Ana Sayfa
  2. İnternet Haberleri
  3. Ekran kartı nasıl öğrenilir? Bilgisayar ekran kartına nerede bakılır?

Ekran kartı nasıl öğrenilir? Bilgisayar ekran kartına nerede bakılır?

ekran-karti-ogrenme-2019-bilgisayar-ekran-kartina-bakma

Ekran kartı öğrenme yöntemiyle birlikte siz de bilgisayarınızda hangi ekran kartını kullandığınızı öğrenebilirsiniz. Ayrıca yine aynı ekran üzerinde ekran kartı modelinizi, ekran kartınızın hafızasını, markasını ve performans bilgilerini görüntüleyebilirsiniz. Ekran kartı öğrenme işlemi genellikle bir oyunun veya bir programın bilgisayarımız için uyumlu olup olmadığını sorgulamak için kullanılmaktadır. Peki bir bilgisayarın ekran kartı nasıl öğrenilir? İşte bilgisayarın ekran kartına bakma ve ekran kartı öğrenme hakkında tüm yöntemler ve yollar…

Bilgisayar ekran kartına bakma: Ekran kartı öğrenme!

Bilgisayarınızın ekran kartını öğrenmek oldukça basit bir yöntemdir ve bu işlem için isteğe bağlı olarak birden fazla yol kullanılabilir. Ekran kartınızın detaylarını öğrenmek için bu rehberimizdeki adımları doğru takip etmeniz yeterli olacaktır. Böylece bilgisayarınızın ekran kartı detaylarını öğrendikten sonra hangi programların ve hangi oyunların ekran kartınız için uygun olduğunu anlayabileceksiniz. İşte adım adım bilgisayar ekran kartına bakma işlemi ve 2019 ekran kartı sorgulama!

windows-ekran-karti-ogrenme

Windows için bilgisayar ekran kartı öğrenme

Windows işletim sistemine sahip bir bilgisayarda ekran kartı detaylarını görmek için ilk olarak bilgisayarınızda başlat menüsüne gelerek arama yapın ve “Çalıştır” yazarak Çalıştır’ı açın. Daha sonra açılan kutucuğa “DxDiag.exe” yazın ve Enter’layın. Birkaç saniye bekledikten sonra ekran gelecek ancak bu alanda üst menüde yer alan “Ekran” seçeneğini seçmelisiniz. Sonrasında ekran kartı detaylarınızın yer aldığı pencere karşınıza gelecek ve burada ekran kartı markanız, modeliniz ve ekran kartı hafızası gibi birçok detay listelenecektir.

MacOS için bilgisayar ekran kartı öğrenme

MacBook’larda ekran kartı öğrenmek için yapmanız gerekenler tıpkı Windows’ta olduğu gibi oldukça kısadır. Macbook, Macbook Air, Macbook Pro ve iMac cihazlarınız için “Sol üstte yer alan Apple menüsü > Bu Mac Hakkında” yolunu izleyin. Karşınızda gelen ekranda kullanmakta olduğunuz MacOS cihazın tüm sistem detaylarını görebileceksiniz. Aynı zamanda bu ekranda ekran kartı detaylarınız da size sunulacak.

macos-ekran-karti-ogrenme

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Ekran kartımı öğrendim ama malesef istedigim oyunu kaldırmiomus 😀

  2. Süper içerik faydalı tesekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir