1. Ana Sayfa
  2. Uygulama Haberleri
  3. Ekran videosu kaydetme nasıl yapılır? iPhone ve Android ekran kaydı!

Ekran videosu kaydetme nasıl yapılır? iPhone ve Android ekran kaydı!

ekran-videosu-kaydetme-2019-android-ios-ekran-kaydi-uygulamalari

Ekran videosu kaydetme uygulamaları ve programlarıyla birlikte siz de ekranınızı kaydederek karşıdaki bir kişiye video şeklinde gönderebilirsiniz. Sesli ve sessiz olarak kaydedebileceğiniz ekran videoları için üçüncü parti uygulamalara başvurmak bazen gerekmektedir. Siz de bu yazı üzerinden ekran kaydetme işlemini nasıl yapabileceğinizi ve ayrıca iPhone ile Android cihazlar için ekran kaydı uygulamalarını öğrenebilirsiniz.

Ekran videosu kaydetme nasıl yapılır?

Ekran videosu kaydetme işlemi bilgisayarlar, akıllı telefonlar ve tabletlerde yapılabilen basit bir ekran kaydı işlemidir. Bazı sistemlerin kendisinde var olan ekran kaydı özelliği, bazı sistemlerde varsayılan bir özellik değildir ve bu durumda üçüncü parti bir uygulama veya program kullanmak gerekmektedir. İşte tam da bu noktada ekran kaydı uygulamaları ve ekran kaydetme programları devreye girmektedir.

Kullanılan bir ekran kaydı uygulaması ile kayıt başlatılır ve ardından ekranda yapmak istediğimiz şey yapılarak videoya kaydı gerçekleştirilir. Son aşamada da kayıt durdurulur ve kayıt esnasında ekranda yaptığımız tüm hareketler böylece kaydolmuş olur. Durdurma işlemiyle birlikte çektiğimiz ekran videosu, otomatik olarak kullandığımız cihazın ilgili klasörüne veya videolara kaydedilir. Daha sonra bu videoyu istediğimiz yerde kullanabiliriz.

Bilgisayar için ekran kaydı programları ve ekran videosu kaydetme

iOS ekran kaydı uygulamaları ve ekran videosu kaydetme

iOS cihazlarda (iPhone, Macbook, iPad vs.) ekran kaydı işlemi sistemin kendisinde var olan bir özelliktir. Denetim Merkezi’nde yer alan kayıt butonu yardımıyla ekranınızı sesli veya sessiz olarak kaydedebilirsiniz. iOS 11 sistem güncellemesiyle birlikte cihaza entegre edilen ekran kaydı özelliğiyle birlikte kullanıcılar üçüncü parti bir uygulamaya gerek duymadan kolayca ekranlarını kaydedebiliyorlar.

ios-ekran-kaydi-ekran-kaydetme

Android ekran kaydı uygulamaları ve ekran videosu kaydetme

Yorum Yap