Uzay Haberleri

Elon Musk: Mars’a Gidecek İnsanların Ölme İhtimali Yüksek

Sahip olduğu SpaceX şirketi ile Mars'a insan göndermek ve sonrasında koloni kurmak gibi hedefleri bulunan Elon Musk, Mars gezegenine gidecek olan ilk insanların ölme ihtimallerinin yüksek olduğunu belirtti.

Humans to Mars adlı bir etkinlikte insanların Mars yolculuğu ve Mars gezegeninde koloni kurma konularında önemli açıklamalarda bulunan SpaceX CEO’su Elon Musk, Mars’a yapılacak insanlı yolculuk için halen uzun bir süre olduğunu ve bu sürecin zorlu olacağını belirtti. Elon Musk, ayrıca Mars yolculuğunda kullanılacak olan Starship adlı roketin de halen geliştirilecek yanlarının olduğunu da sözlerine ekledi.

“Ölüm İhtimali Yüksek”

Elon Musk’ın Mars yolculuğu hakkında yaptığı açıklamalara göre Mars’a bir insanın yolculuk etmesi, özellikle de kalbi zayıf olanların yapabilecekleri bir şey değil. Mars’a yolculuk etmenin oldukça riskli olacağını ifade eden Musk, Mars’a gitme hayali kuranların ölme ihtimallerinin yüksek olduğunu belirtiyor.

Elon Musk’tan Starship Roketi Açıklaması

SpaceX kurucusu Elon Musk, Mars’a yapılması için üzerinde çalışılan insanlı yolculuk hakkındaki açıklamalarına ekleme yaparak Mars’a gitmeden önce dikkat edilmesi gereken asıl noktanın Starship isimli roketi çalıştırabilmek olduğunu belirtti.

starship-roketi

Günümüzde Teksas’ta geliştirilmeye devam edilen Starship roketiyle Mars’a insan göndermeden önce yüzlerce testten geçmesi gerektiğini ifade eden Musk, projede hala bazı eksikler olduğunu da kabul ederek, bu eksikler üzerinde çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu