1. Ana Sayfa
  2. İnternet Haberleri
  3. En iyi çeviri siteleri! İngilizce – Türkçe çeviri siteleri (Güncel)

En iyi çeviri siteleri! İngilizce – Türkçe çeviri siteleri (Güncel)

en-iyi-ceviri-siteleri-2019-guncel-ingilizce-turkce-ceviri

En iyi çeviri siteleri, hazırladığımız bu içerikte sizlerle buluşuyor. Birçok dil arasında çeviri yapmanızı sağlayan çeviri siteleriyle birlikte siz de diller arasında dilediğiniz kelimeleri ve cümleleri çevirebilir ve karşılıklarını kolayca öğrenebilirsiniz. En iyi çeviri siteleri ve özellikle İngilizce – Türkçe çeviri siteleri için hazırladığımız bu içeriği okumaya devam edin…

en-iyi-ceviri-siteleri-guncel-ingilizce-turkce-arapca-almanca

2019 güncel en iyi çeviri siteleri

Birbirinden farklı çeviri siteleri bulunmaktadır ve bu araçlar sürekli birbirleriyle yarışmaktadır. Kullanıcılara en iyi ve en doğru çeviriyi sunmak için kendilerini geliştiren dil çeviri araçlarını bir araya derledik. İşte 2019 güncel en iyi çeviri siteleri…

Google Çeviri

Dil çevirisi için kullanılan siteler arasında en çok tercih edilen kuşkusuz hepimizin bileceği gibi Google Translate’dir. Google Çeviri aracında 103 dile anlık çeviri yapılabilmektedir. İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Arapça, Japonca, Çince, Korece, Rusça, Türkçe ve daha birçok ulusal dile çevirinin yapılabildiği Google Çeviri aracı hem ücretsiz hem de sesli çeviri yapma  gibi avantajlar sağlamaktadır. Ayrıca makine öğrenme (machine learning) teknolojisi ile çeviri yapmaktadır.

Yandex Çeviri

Google’a rakip bir arama motoru olan Yandex, çeviri hizmeti alanında da hizmet vermektedir. Yandex Çeviri adıyla birçok dilde çeviri hizmeti sunan Yandex, istatistiksel makine çevirisi kullanmaktadır. Sistem milyonlarca çevrilmiş metnin analizine göre sözlüğünü oluşturur. Metni çevirmek için bilgisayar ilk olarak veri tabanı kelimeleri ile karşılaştırma yapar.

Translate.com

İnsan çevirisi gibi bir özelliği de bünyesinde barındıran Translate.com çeviri aracı, İngilizce – Türkçe çeviri ve Türkçe – İngilizce çeviriden hariç olarak toplamda 90’a yakın dilde çeviri yapabiliyor.

Dünya genelinde birçok kullanıcı tarafından tercih edilen Translate.com, en iyi çeviri siteleri arasında kullanıcıların yüksek puanlama yaptığı bir çeviri hizmetidir. Tamamen ücretsiz olmasıyla birlikte tamamen çeviri odaklı bir çalışma yürütmektedir.

Bing Microsoft Translator

Yazılım devi Microsoft’un sahibi olduğu Bing Microsoft Translator, günümüzde dünya genelinde birçok kullanıcı tarafından kullanılsa da yine de Google Çeviri veya Translate.com kadar özelliğe ve fonksiyona sahip değildir.

Bu iki çeviri hizmeti arasında popülerliğini kaybeden Bing Translator, yine de İngilizce – Türkçe çeviri ve Türkçe – İngilizce çeviriyle birlikte 45’e yakın dili çevirebilmektedir.

Yorum Yap