1. Ana Sayfa
  2. Mobil Haberler
  3. En iyi notebook modelleri 2021! İşte performansıyla öne çıkan dizüstüler-SDN

En iyi notebook modelleri 2021! İşte performansıyla öne çıkan dizüstüler-SDN

laptops.jpg

Notebookların (dizüstü bilgisayarlar) önemi gün geçtikçe daha fazla artıyor. İlk olarak sadece iş amacı ile hayatımıza giren notebooklar günümüzde oyun, edit ve tasarım gibi birçok alanda başarı ile kullanılıyor. Fiyat olarak da masaüstü bilgisayarlardan çoğu zaman daha ucuz olan dizüstü bilgisayarlar, özellikle öğrenciler ve iş insanları tarafından taşınması daha kolay olduğu için tercih ediliyor. 

En iyi notebook modelleri

Taşınabilir olması ve boyutlarının oldukça küçük olmasından dolayı tercih edilen notebooklar, verim anlamında da masaüstü bilgisayarlardan geri kalmıyor. “Hangi dizüstü bilgisayar iş için daha uygun, hangisi oyun için daha uygun ve alacağım dizüstü bilgisayarın özellikleri nasıl olmalı?” gibi soruların cevabını merak edenler için, 2021 yılında 7.000 TL  ve altı alınabilecek en iyi notebook modellerini derledik.

Casper Excalibur G770 (9300) fiyatı ve özellikleri

notebook modelleri

Listenin ilk sırasına Casper Excalibur G770 dizüstü bilgisayarını koyuyoruz. Hem uygun fiyatlı hem de oyun odaklı bir notebook arıyorsanız, Casper Excalibur G770 modeline bir göz atmanızı öneriyoruz. 

Casper Excalibur G770, içerisinde bulunan 9.nesil İntel Core i5 işlemcisi ve Nvidia Geforce GTX 1650 ekran kartı ile birlikte size oldukça akıcı bir oyun deneyimi yaşatacak. RAM tarafında 16GB‘lik bir belleğe sahip olan Casper Excalibur, 240GB SSD depolama sayesinde oyunları daha hızlı açacak. Tasarım tarafında da göze oldukça hoş gelen bu dizüstü, metalik siyah kasa tasarımı ve toplam 6 farklı moda sahip olan RGB klavyesi ile adeta bir renk cümbüşü yaşatacak. 

Oyun odaklı bu dizüstü ile ilgili söyleyebileceğimiz tek olumsuz şey ise Casper Excalibur G770’in Freedos yani içerisinde herhangi bir işletim sistemi bulunmaması oldu. Yani bu dizüstünü satın aldıktan sonra bir de lisanslı işletim sistemi satın almanız gerekecek. Daha önce de belirttiğimiz gibi Casper Excalibur G770 (9300) uygun fiyatlı ve oyun odaklı olması nedeniyle listede ilk sırada olmayı haketti. 7.000 TL‘lik fiyat etiketiyle rakiplerine meydan okuyan bu dizüstü, kaçırılmaması gereken bir ürün olarak öne çıkıyor.

Lenovo ThinkBook (20VG006WTX) fiyatı ve özellikleri

 

notebook modelleri

Eğer bir iş insanı veya öğrenciyseniz, Lenovo ThinkBook tam olarak size göre bir dizüstü bilgisayar. Tasarımı ile oldukça kompakt olan bu notebook, oldukça hafif olması sebebiyle kolayca taşınabilir olarak hayatınızı daha fazla kolaylaştıracak.

Lenovo ThinkBook, performans tarafında AMD’nin Ryzen 7 işlemcisinden güç alıyor. 8GB‘lik RAM belleğine sahip olan bu bilgisayar, 256GB‘lik SSD ile birlikte veri kopyalamayı oldukça hızlı yapabiliyor. Ekran kartı olarak ise AMD’nin dahili AMD Readon Graphics 7 kartını kullanan dizüstü, 15.6 inç ekran boyutu ile kullanıcılarına geniş bir ekran deneyimi sunuyor.

Oldukça ince olması, taşınmasının kolay olması ve tasarımının göze hoş gelmesi sebebiyle tercih edilen bu dizüstü, şu an için 6.800 TL fiyat aralıklarında satın alınabiliyor. Özellikle artan bilgisayar fiyatları nedeniyle uygun fiyatlı dizüstü bilgisayarlara yönelen öğrenci ve iş insanları için gerçekten etkileyici bir ürün diyebiliriz.

Acer Aspire (A515-56G) fiyatı ve özellikleri

 

notebook modelleri

Çıkış tarihi itibariyle listedeki en yeni dizüstü konumunda yer alan Acer Aspire, uygun fiyatı ve güncel özellikleri ile dikkat çekiyor. Öğrenciyim ama arada ufak oyunlar da oynamak isterim diyorsanız bu dizüstü sizin için uygun olabilir.

Oldukça sade bir tasarıma sahip olan Acer Aspire, içerisinde bulunan 11.nesil İntel Core i5 işlemcisinden güç alıyor. RAM tarafında 8GB‘lik bir belleğe sahip olan bu dizüstü, Nvidia Geforce MX350 ekran kartı ile ödevlerin yanı sıra ufak oyun deneyimleri sunuyor.

Hem yeni çıkış yapması hem de uygun fiyatı ile en çok tercih edilen bilgisayarlardan biri olan Acer Aspire, 6.500 TL‘lik fiyatı ve tatmin edici özellikleri ile birlikte size uzun yıllar iyi bir dizüstü bilgisayar deneyimi yaşatacak.

MSI Modern 14 (B10MW-271XTR) fiyatı ve özellikleri

 

notebook modelleri

Listemizde bulunan bir başka dizüstü bilgisayar olan MSI Modern 14, özellikle dayanıklılık tarafında rakiplerine göre ön plana çıkıyor. Askeri sınıf dayanıklılık sertifikasına sahip olan bu dizüstü, sağlam olduğu kadar üst seviye özellikleri ile kullanıcıları cezbediyor.

MSI Modern 14, içerisinde bulunan 10.nesil İntel Core i5 işlemcisinden güç alıyor. RAM tarafında 8GB‘lik bir belleğe sahip olan bu dizüstü, 256GB‘lik SSD depolama ile birlikte performanstan ödün vermiyor. Tasarım açısından oldukça kompakt bir yapıda olan MSI Modern 14, ince kasası ve 5 derecelik açılı menteşeleri ile birlikte klavyenizi en uygun yazma açısına getiriyor. Ayrıca 10 saatlik batarya süresi ile şarj kablosunun yerini unutacaksınız.

Tasarımı, sağlamlığı ve performansı ile birlikte kullanıcılardan oldukça olumlu geri dönüşler alan bu dizüstü, şu an için 7.000 TL‘lik fiyat etiketi ile en uygun fiyatlı dizüstü bilgisayarlar listesine girmeyi hak ediyor.

Lenovo V15 fiyatı ve özellikleri

 

notebook modelleri

Bir iş bilgisayarından ne bekleniyorsa tam karşılığını verecek bir dizüstü bilgisayar olan Lenovo V15, tasarımı ve özellikleri ile birlikte ofisinize profesyonel bir görünüm katıyor. İnce çerçeveleri ve istendiği zaman 180 derece açılan tasarımıyla öne çıkan Lenovo V15, herkesin ofisinde veya evinde görmek isteyeceği bir dizüstü olarak dikkat çekiyor.

Lenovo Y15, 10.nesil bir İntel Core i5 işlemcisinden güç alıyor. Aynı zamanda içerisinde harici bir Nvidia Geforce MX 330 ekran kartı bulunan bu dizüstü bilgisayar, gerektiğinde ufak oyunlar oynamanıza olanak sağlıyor. RAM tarafında 12GB‘lik bir bellek kullanan Lenovo Y15, 256GB‘lik SSD depolama ile birlikte işlerinizi en kısa sürede bitirmenize yardımcı oluyor.

Tasarımı ile hayran bırakan ve tam olarak bir ofis bilgisayarı olan Lenovo Y15, kullanıcılardan tam not almayı başardı. Oldukça beğenilen bu dizüstü bilgisayar 6.100 TL‘lik fiyat etiketiyle rakiplerine göre daha fazla ön plana çıkıyor.

Lenovo Yoga Chromebook (C630) fiyatı ve özellikleri

 

notebook modelleri

Listenin son sırasında yer alan Lenovo Yoga Chromebook dizüstü bilgisayarı da özellikleri ve tasarımı ile birlikte iş insanlarının ihtiyaçlarını sonuna kadar karşılayacak. 25 saate kadar pil ömrü vadeden Lenovo Yoga Chromebook, aynı zamanda dokunmatik ekranlı bir laptop istiyorsanız ve 2’si 1 arada dizüstü bilgisayarlardaki gibi klavye çıkarıp takmakla uğraşmak istemiyorum diyorsanız tam olarak sizin için. 

Tasarımı ile birlikte bir kitap gibi kapatarak tablet niyetine kullanabildiğiniz bu dizüstü bilgisayar, 15.6 inç 4K ekranı ile birlikte oldukça canlı ekran deneyimi yaşatacak. Lenovo Yoga Chromebook, 8.nesil İntel Core i5 işlemcisi ve 8GB RAM ile birlikte öğrenciler ve iş insanları için oldukça iyi bir performans verecek. Hafıza tarafında ise 128GB SSD kullanılan bu dizüstü bilgisayar, 256GB, 512GB gibi farklı varyantlarda satışta bekliyor. 

Fiyat konusuna gelecek olursak, listemizde bulunan uygun fiyatlı bilgisayarlardan biri olarak dikkat çeken Lenovo Yoga Chromebook, 128GB olan modeli için 7.000 TL’lik fiyat etiketi ile geliyor. 

 

Kaynak: https://shiftdelete.net/7-000-tl-ve-alti-alinabilecek-en-iyi-notebooklar

Yorum Yap