1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. Epic Games 2020 yılında satış rekoru kırdı

Epic Games 2020 yılında satış rekoru kırdı

epic-games-avm-satin-aldi-2.jpg

Sunduğu ücretsiz oyunlar ile son dönemde popüleritesini artıran Epic Games, 2020 yılında rekor satışa imza attı. Şu anda 160 milyondan fazla kayıtlı kullanıcıya sahip dijital oyun mağazası, geçtiğimiz yıl 700 milyon dolarlık satış yaptı.

Epic Games, 160 milyondan fazla kayıtlı kullanıcıya ulaştı

En büyük rakibi Steam‘e karşı gittikçe güçlenen Epic Games, 160 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısı ile gücüne güç katmaya devam ediyor.

Günlük bazda yaklaşık 31 milyon aktif oyuncu sayısına ulaşan dijital mağaza, 2020 yılında 2019‘daki günlük aktivitesine göre yüzde 192‘lik artış yaşadı.

Bir önceki yıla oranla oyun seçeneklerini iki kattan fazla artıran Epic Games Store, şu anda bünyesinde 190‘dan fazla oyun barındırıyor.

Ek olarak, Epic Games’te Rocket League, Borderlands 3, Assassin’s Creed Valhalla, Tony Hawk’s Pro Skater ve Fortnite’ın, geçen yılın satın alınan en popüler oyunları arasında yer aldığını belirtelim.

Bu başarısına rağmen henüz en yakın rakibine karşı geride kalan Epic Games’in aylık ortalama 120 milyon aktif kullanıcı sayısına sahip rakibi Steam‘e yetişebilmek için önümüzdeki dönemde de iddialı çıkışlar yapması bekleniyor

 

Kaynak: https://shiftdelete.net/epic-games-2020-yilinda-rekor-satis

Yorum Yap