1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. Face ID Teknolojisi, Mac Modellerine Dahil Ediliyor

Face ID Teknolojisi, Mac Modellerine Dahil Ediliyor

face-id-mac-cihazlara-dahil-ediliyor

Teknoloji devi Apple, düzenlediği WWDC 2020 etkinliğinde macOS Big Sur işletim sistemini tanıtmış ve yeni özelliklerden bahsetmişti. Yeni macOS Big Sur işletim sistemi büyük heyecanla ve merakla beklenirken, ortaya çıkan yeni detaylara göre macOS Big Sur kodları arasında Face ID özelliği de mevcut. Apple, bu sayede Face ID özelliğini iPhone cihazlardan sonra Mac cihazlara da eklemeyi planlıyor.

Mac Modellerine Face ID Geliyor

Yeni macOS Big Sur işletim sisteminin kodlarındaki FaceDetect ve BioCapture gibi ifadeler, dolaylı olarak Face ID özelliğini gündeme getirdi. Şimdiye kadar Apple, herhangi bir şekilde Face ID özelliğini Mac modellerine getireceği yönünde bir açıklama yapmasa da, görünen o ki Face ID özelliği yeni işletim sistemiyle birlikte Mac bilgisayarlara dahil ediliyor.

Bilindiği gibi MacBook tarafında, Touch ID özelliği kullanılıyordu. Şimdi ortaya çıkan bu detaylar ise Apple’ın, Touch ID teknolojisini Mac modellerinden de kaldırabileceğini ve iPhone modellerinde olduğu gibi yoluna Face ID teknolojisi ile devam edebileceğini gösteriyor.

Yorum Yap