1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Facebook sayfa birleştirme nasıl yapılır? Facebook’ta iki sayfayı birleştirme detaylı anlatım!

Facebook sayfa birleştirme nasıl yapılır? Facebook’ta iki sayfayı birleştirme detaylı anlatım!

facebook-sayfa-birlestirme

Birden fazla Facebook sayfası olan kullanıcıların sayfalarını birleştirebilmeleri için var olan Facebook sayfa birleştirme işlemi, oldukça işe yarayan bir yöntem. İki Facebook sayfasını birleştirererek sayfaların takipçi sayılarının da birleştirilmesi, Facebook tarafından her kullanıcıya sunulan bir özellik. Diyelim ki iki ayrı Facebook sayfanız var ve bu sayfaları birleştirmek istiyorsunuz. İşte bu rehberde Facebook sayfa birleştirme işlemini nasıl yapabileceğinizi öğreneceksiniz. Facebook sayfa birleştirme işlemiyle ilgili tüm detayları öğrenmek ve iki sayfayı birleştirmek için yapmanız gerkeenler için içeriği okumaya devam edin…

Facebook sayfa birleştirme nasıl yapılır?

Sosyal medya devi Facebook üzerinde yer alan iki farklı sayfanızı beğenilerinizi kaybetmeden birleştirmek mümkün ve Facebook’un kullanıcılara sunduğu özellikler arasında yer alıyor. İki sayfayı birleştirmek için bu sayfaların yöneticisi olmanız birinci şart. İkinci şart olarak ise bu sayfaların mükerrer olması. Yani birbirine çok yakın veya aynı marka adını taşıması gerekiyor.

Sayfa birleştirme özelliğiyle birlikte bir marka için oluşturduğunuz birden fazla sayfayı birleştirebiliyor ve böylece takipçi kaybetmiyorsunuz. Sayfalarınız tek çatı altında birleşiyor ve tüm takipçileriniz de yine bir sayfaya aktarılıyor. Böylece aynı şeyi temsil eden veya benzer isimlere sahip olan sayfalarınız birleşmiş oluyor.

facebook-sayfa-birlestirme-nasil-yapilir-facebookta-iki-sayfayi-birlestirme

Sayfa birleştirme işlemini yapmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz;

  1. İlk olarak Facebook hesabınıza giriş yapın,
  2. Sayfa yönetim panelinize girin ve Sayfayı Düzenle sütununa geçin,
  3. Ayarları Düzenle kısmı yardımıyla Sayfaları Birleştir‘e tıklayın,
  4. Karşınıza gelen ekranda birleştireceğiniz iki sayfayı seçin,
  5. Daha sonra Devam‘a tıklayın ve gelen ekrandan da Birleştirme Talep Et‘e tıklayın.

Sayfalarınızı birleştiremiyorsanız, bu durum sayfalarınızın birleştirmeye uygun olmadığı anlamına gelir. Sayfalarınızı birleştirmeyi talep etme seçeneğini görüyorsanız, talebiniz değerlendirilecektir. Ancak böyle bir seçenek göremiyorsanız maalesef seçtiğiniz sayfaları birleştiremezsiniz.

Yorum Yap