1. Ana Sayfa
  2. Mobil Haberler
  3. FAST ile saniyeler içerisinde 100TL kazandım! | 365Teknoloji

FAST ile saniyeler içerisinde 100TL kazandım! | 365Teknoloji

fast-m9lh-cover-ngor_cover.jpg

Geçtiğimiz günlerde kullanıma sunulan ve neredeyse tüm bankaların desteklediği FAST (Fonların Anlık ve Sürekli Transferi) ile farklı bankalar arasında anında para transferi yapılabilir hale geldi. Ayrıca yeni sistemle IBAN numarası yerine TC kimlik numarası, vergi numarası ya da e-posta adresi kullanılabilecek.  

FAST ile para gönderdik! Anında gitti!

FAST sistemi ile arkadaşımız Osman’a saniyeler içinde nasıl para gönderdiğimizi bu videoda anlatıyoruz. Geçtiğimiz günlerde kullanıma sunulan FAST sistemi ile EFT (yani bankalar arası para gönderme işlemi) artık 7/24 yapılır hale geldi.

Aynı zamanda saniyeler içinde para göndermeyi mümkün hale getiren sistem ek olarak cep telefonu, TC kimlik numarası, e-posta adresi ve vergi numarası ile banka hesaplarının eşleştirilmesine imkan tanıyor. Bu sayede 24 rakamlı IBAN numarası ezberlemeye gerek kalmıyor.

FAST sisteminde şimdilik 1000 TL sınırı bulunuyor. Yani sistemde yapılan para transferlerinde 1000 TL sınırı var. Biz de bu videomuzda sistemi anlatıp ne gibi özellikleri olduğu ve nasıl kullanıldığını denedik. Sistem gerçekten de saniyeler içinde para göndermeyi mümkün hale getiriyor.

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/teknoloji-tv/fast-ile-saniyeler-icerisinde-100tl-kazandim-601938a2f83ae7422f12a9b2

Yorum Yap