1. Ana Sayfa
  2. Mobil Haberler
  3. Fiyatı 7000 TL birden düştü! iPhone olsa düşmezdi! | 365Teknoloji

Fiyatı 7000 TL birden düştü! iPhone olsa düşmezdi! | 365Teknoloji

maxresdefault-3-moCw_cover.jpg

Son dönemde akıllı telefon pazarındaki fiyat olayı rayından çıktı. Özellikle üst segment cihazlarda fazlasıyla balon fiyatlarla karşılaşır olduk. Bu durum yalnızca telefonun Türkiye fiyatıyla ilişkili değil. Aynı durum yurt dışı fiyatlarında da yaşanıyor.

Lakin ülkemizdeki vergi oranları vs. daha yüksek olduğu için bu balon fiyatların bize yansımasa daha da absürt oluyor.

Bir telefonun özellikleri ve yurt dışı fiyatını gördüğümüzde bu cihaza şu kadar verilir diyebiliyoruz. Fakat distribütörler öyle bir fiyat açıklıyor ki kullanıcıya yok artık dedirtiyorlar. İşte aşağıdaki videoda bahsedeceğimiz telefon da tam olarak böyle bir cihaz. 

Lakin bu cihaz kendi çapında ufak bir de rekora imza attı. Fiyatı 3.000 değil 5.000 değil tam 7.000 TL birden düştü. Dile kolay. 7.000 TL. Şimdi lafı uzatmadan sizleri bu video ile başbaşa bırakalım.

Fiyatı 7000 TL birden düştü! iPhone olsa düşmezdi!

Gerçekten de ufak bir servet ödeyip aldığınız telefonun senesini doldurmadan 7.000 TL ucuzlamış olması çok da sindirilebilir birşey değil. Bu durum da ülkemizdeki balon fiyat olayını bir kez daha gözler önüne seriyor.

Dürüst olmak gerekirse iPhone fiyatları da büyük bir balon. Baktığımızda 6000 TL’ye satılması gereken iPhone 12 mini’nin 9999TL’ye satıldığını görüyoruz. Elbet Apple balonu da patlayacaktır. Fakat şu sıralar değil. Onun biraz daha zamanı var.

Peki sizlerin telefon fiyatları hakkındaki düşünceleri nedir? Dilerseniz bizle yorum olarak paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/teknoloji-tv/fiyati-7000-tl-birden-dustu-iphone-olsa-dusmezdi-603122c4e81c0c71e14fa4f4

Yorum Yap