1. Ana Sayfa
  2. İnternet Haberleri
  3. Gain nedir? Nasıl kullanılır? Merak edilen tüm detaylar

Gain nedir? Nasıl kullanılır? Merak edilen tüm detaylar

gain-nedir-nasil-kullanilir.jpg

2021 yılı dijital yayın platformları arasındaki rekabetin daha da artacağı bir yıl olacağa benziyor. Yerli platformlar özelinde: Exxen’in yayına başlamasından sonra Gain sürprizi geldi. Arama motorlarına Gain nedir? yazanlar tatminkar bir cevap bulamıyor. Platformun resmi internet sitesini yani gain.tv adesini ziyaret edenler sadece mobil uygulama üzerinden hizmet verildiğini görüyor.

Gain nedir?

Aralık 2020’de yayın hayatına başlayan GAİN’in kurucusu, Filli Boya’nın eski sahibi Gözde Akpınar‘dır. İçerik sayısını hızla artırmaya başlayan ve özgün içeriklere odaklanan GAİN şu anda sadece mobil cihazlarda kullanılabiliyor. İlerleyen dönemde internet sitesi üzerinden yayın yapıp yapmayacağına dair resmi bir açıklama bulunmuyor, ancak diğer rakiplerinin internet sitesi üzerinden de yayın yaptığını göz önünde bulundurarak bu açığı kapatacağını düşünüyoruz.

Gain nasıl kullanılır?

Şu anda ücretsiz bir şekilde yayın yapmakta olan Gain’i kullanmak oldukça basit. Android kullanıcılarının Google Play Store, iPhone ve iPad kullanıcılarının ise App Store’a girerek Gain uygulamasını yüklemesi gerekiyor. Uygulamayı açtıktan sonra e-posta adresinizi ve şifrenizi soran giriş ekranı ile karşılaşacaksınız.

En altta yer alan “Hesabın yok mu? Kaydol” seçeneğine tıkladıktan sonra sizden istenilen bilgileri girmeniz ve Kaydol seçeneğine tıklamanız yeterli. Artık içerikleri doğrudan izlemeye başlayabilirsiniz.

Yana doğru her kaydırmanızda farklı bir içerik ile karşılaşıyorsunuz ve Reels’i akıllara getiren kontrol mekanizmasında videoyu kolayca ileri – geri sarmanız mümkün. Keşfet bölümünde yeni yayına giren veya popüler olan içerikleri görebiliyor, kategoriler arasında tercih yapabiliyor ve arama bölümünü kullanarak istediğiniz içeriğe kolayca erişebiliyorsunuz.

Akıllı telefonunuzdan izlemekte olduğunuz bu içeriği televizyona kolayca yansıtmanız mümkün. Bu sayede TV uygulaması henüz olmayan platform, eksikliği gidermek için akıllıca bir hamle yapmış.

Gain’de yer alan içeriklerden bazıları;

 – Vedat Milor İle En İyisi
 – Ahmet Mümtaz Taylan’la İstanbul Hesabı
 – Beni Kendimden Koru
 – Bir MFÖ Belgeseli Ele Güne Karşı
 – Şokopop Portreler
 – İlber Ortaylı’yla Zaman Makinesi
 – Bir Şifa Bağımlısının İtirafları
 – Terapist
 – 10 Bin Adım 2020
 – Gain Sahne
 – İstanbul Apartmanları
 – IGN
 – Hiç Bilmiyordum
 – Ve Hayatım Değişti
 – Türkiye’nin İnsanları
 – Abandoned Places
 – İlber Ortaylı ile Gündem
 – Oyunlar Holding
 – 6 Kadın 6 Kuşak 1 Soru
 – Cep Hikayeleri
 – Elektromonolog

Gain üyeliği nasıl iptal edilir? Gain hesap silme

Kayıt olduğumuz bir platformdaki hesabı silmek istemek en doğal haklarımızdan. Bu kapsamda Gian hesap silme işlemini gerçekleştirmek oldukça basit. Uygulamanın sağ üst köşesinde yer alan Profil simgesine ve daha sonra en alt kısımda yer alan “Hesabımı Sil” seçeneğine tıklamak yeterli.

Gain nedir? Gain nasıl kullanılır? sorularına cevap verdiğimiz bu makale hakkında görüş ve önerilerinizi yorumlar bölümünde bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/gain-nedir-nasil-kullanilir

Yorum Yap