1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. GeForce Now etkinlik alanını genişletiyor

GeForce Now etkinlik alanını genişletiyor

nvidia-geforce-now-kullanici-sayisi-belli-oldu-2.jpg

Nvidia’nın oyun akışı hizmeti GeForce Now, Chrome web tarayıcısı ve beta sürümdeki M1 Mac’ler için geliyor. Güçlü sistem gerektiren oyunları kendi başına çalıştıramayan cihazlara getiren sistem ilk etapta sorunsuz görünüyor.

GeForce Now Mac ve Chrome Web için geliyor

Google Stadia ve Amazon Luna gibi oyunları kiralayarak oynama imkanı veren bulut bilgisayar hizmeti GeForce Now, genişlemeye devam ediyor. Halihazırda Windows 10 ve Android cihazlar için mevcut olan sistem, 2020 yılının Ağustos ayında Chromebook’lar için beta lansmanıyla daha geniş bir kitleye hitap etmeye başlamıştı. Bu adımı da Google’ın kendi bulut oyun hizmeti Stadia’yı iOS platformunda yenmesi takip etmişti. Şimdiyse Nvidia, Chrome tarayıcısına ya da M1 Mac’e sahip olan herkesi (zayıf bir dizüstü bilgisayarda bile) GeForce Now’ı kullanmaya davet ediyor.

geforce-now-etkinlik-alanini-genisletiyor

Sistemin bu yeni sürümü için paylaşılan notlara göre, yeni bir uygulama aracılığıyla oyunlar için kısayollar oluşturma ve arkadaşlarınızı doğrudan bir oyuna gönderebilecek bağlantıları paylaşmak gibi hizmetler kullanışlı hale getirilecek.

Öte yandan sistem için Chromium tarayıcılarda destekleme gelmesine rağmen Microsoft Edge için herhangi bir desteğin bulunmadığını belirtmekte fayda var. Ayrıca bu bulut oyun sistemini çalıştırmak için de hizmet verilen bir bölgede olmak gerektiğini unutmamak gerekir.

Kaynak: https://shiftdelete.net/geforce-now-etkinlik-alanini-genisletiyor

Yorum Yap