1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. GeForce Now Türkiye çıkış tarihi açıklandı

GeForce Now Türkiye çıkış tarihi açıklandı

geforce-now-by-game-paketleri-aciklandi.jpg

NVIDIA’nın bulut tabanlı oyun hizmeti için açılacak Türkiye sunucusu 15 Şubat’ta beta erişime açılıyor. GeForce NOW by GAME+ üyelik paketleri ise belli oldu. Böylece GeForce NOW by GAME+ üyelik planları arasında ‘ücretsiz’ seçeneği olacak mı sorusu yanıt buldu.

NVIDIA’nın bulut oyun hizmeti GeForce Now, resmi olarak Turkcell GAMEPLUS+ aracılığı ile ülkemize geliyor. 800’den fazla oyuna erişim sunan servis sayesinde güçlü donanıma sahip olmadan, yeni nesil oyunlar oynanabilecek. Sunucuların ülkemizde olması ise gecikmeyi en aza indirecek.

GeForce Now Türkiye çıkış tarihi

GeForce NOW by GAME+ üyelik paketleri iki seçenekle geliyor. Global üyelikteki gibi standart pakette 1 saat oturum süresi bulunuyor. Premium üyelikte ise herhangi bir oynama kısıtı bulunmuyor ve RTX teknolojisi de bu üyelik paketinde mevcut olacak. GAMEPLUS+ basın toplantısında söz edilen ve tarafımıza gönderilen video bülteninde yer alan bilgiler doğrultusunda GeForce Now’ın sunduğu özelliklere yakından bakalım.

Güçlü donanıma sahip olmadan yüksek çözünürlükle, en yeni oyunları oynamayı vadeden bulut oyun hizmeti; kullanıcıların sunucudaki en güçlü NVIDIA ekran kartları ve işlemci gücü ile çalışan sanal bilgisayarlara GeForce NOW platformu üzerinden erişip; burada işlenen oyunun kullanıcının cihazına stream (yayın) edilmesi yoluyla çalışıyor.

Dolayısıyla artık oyun severlerin yüksek donanım gerektiren oyunları oynaması için oyuncu dizüstü bilgisayarına, iyi ekran kartlarına veya yüksek performanslı işlemciler satın almasına gerek kalmıyor.

NVIDIA GeForce Now hizmetinin Türkiye sunucuları 15 Şubat Pazartesi Beta sürecine başlayacak. Bu süreç ise 1 ay sürecek. GeForce Now Türkiye hizmeti ise 15 Mart’ta herkese açılacak. Beta erişime dahil olacak kullanıcılar, ön kayıt sıralamasına göre öncelik sahibi olacak.

GeForce Now özellikleri

– RTX ve DLSS gibi NVIDIA teknolojilerine destek
– NVIDIA Ansel ile oyunlarınızın profesyonel düzeyde fotoğraflarını çekip, 360 derece görüntü, HDR ve stereo özellikli fotoğraflarla yakalayıp paylaşma desteği
– Oyundaki önemli anları yakalama
– Kendi oyun kütüphanenize (Steam, GOG, Epic Games ve Ubisoft) erişim
– PC, Mac, TV, Chrome tarayıcı (beta), Chromebook, Android ve iOS cihazlardan erişim

GeForce Now Türkiye fiyatı

Henüz servis için bir fiyat açıklanmadı ancak global aylık üyelik fiyatının 5.49 euro (yaklaşık 50 TL) olması, Türkiye’de sunulacak üyelik fiyatlarının 50 TL altında olması bekleniyor.

Kaynak: https://shiftdelete.net/geforce-now-turkiye-cikis-tarihi-aciklandi

Yorum Yap