1. Ana Sayfa
  2. İnternet Haberleri
  3. GiF nasıl yapılır? En kolay güncel Gif yapma siteleri!

GiF nasıl yapılır? En kolay güncel Gif yapma siteleri!

gif-nasil-yapilir-2019-kolay-yoldan-gif-yapma-siteleri

Gif yapma konusunda merak ettikleriniz ve sorularınızın yanıtları bu sayfada! En kolay yoldan kolayca Gif yapmak için bu yazımızı inceleyebilir ve Gif nasıl yapılır? sorusuna yanıt bulabilirsiniz. Ayrıca programlardan hariç olarak Gif yapmak için yardımcı siteleri de kullanabilirsiniz. İşte Gif yapma siteleri, programları ve yöntemler…

Gif nasıl yapılır?

Gif yapmak için günümüzde birçok internet sitesi mevcuttur ve artık özel durumlar haricinde herhangi bir program kullanmaya bile gerek kalmamıştır. Gif  yapma siteleri ile yüklediğiniz videoları Gif’e çevirebilir veya birden fazla resim yükleyerek bu şekilde de Gif oluşturabilirsiniz. İşte kolay yoldan Gif yapmanızı sağlayacak olan Gif yapma siteleri

Yukarıda yer alan 5 adet Gif yapma sitesi, en çok kullanılan ve en popüler olan siteler arasında yer almaktadır. Bu sitelerin birbirleriyle kıyaslandığında birçok farklı ve benzer yönü bulunmaktadır. Zira her Gif sitesi birbirinden farklı olmak ve kullanıcıların ilgisini çekmek için çeşitli özellikler sunmaktadır.

gif-nasil-yapilir-gif-yapma-siteleri

Photoshop kullanarak GIF yapma

Adobe Photoshop programı yardımıyla da Gif yapmak mümkündür. Programda bulunan Animation özelliği sayesinde program kullanarak da kendi GIF’lerinizi hazırlayabilirsiniz.

Programda yer alan Animation seçeneğine yerleştirdiğiniz fotoğrafların sırasını ve süresini ayarlayabilir, üzerinde oynamalar yapabilir, yazı ekleyebilir veya efekt uygulayabilirsiniz. Böylece GIF hazırlarken daha detaylı bir yol izlemiş olursunuz.

GIF siteleri hakkında önemli bilgi

Bundan hariç olarak, yukarıdaki internet sitelerinden bazıları Gif yaptıktan sonra hazırladığınız Gif’e reklam için kendi logosunu da eklemektedir ve kaldırmak için Premium & ücretli üyelik istemektedir. Bu nedenle hazırlamış olduğunuz Gif’lerde reklam olup olmadığını mutlaka kontrol edin.

Gif hazırlama siteleri arasında reklam koyan bir site ile Gif yaptığınızda Ezgif sitesi ile bu Gif’teki reklamın olduğu bölümü kırpabilir ve böylece reklam alanını tamamen gizleyebilirsiniz.

Yorum Yap