1. Ana Sayfa
  2. İnternet Haberleri
  3. Gmail Yeni Tasarıma Bürünüyor

Gmail Yeni Tasarıma Bürünüyor

gmail-yeni-tasarima-geciyor

Google’ın mail servisi Gmail, ilk olarak G-Suite kullanıcılarının alacağı bir güncelleme ile yeni bir tasarıma bürünecek. Geçtiğimiz günlerde Google’ın yayınladığı bir blog yazısında, Gmail’in yeni tasarımına ilişkin detaylar ve çeşitli bilgiler paylaşıldı.

Dünyanın en çok kullanılan posta istemcisi özelliğine sahip olan Gmail, uzunca bir süredir tasarımında bir değişikliğe uğramamıştı. Google, bu durumu değiştirecek bir hamle için kolları sıvadı ve Gmail’in tasarım değişikliğine dair detayları paylaştı.

gmail-yeni-tasarimi-1

Gmail Tasarım Değişikliğine Gidiyor

Yeni tasarımla birlikte 3 ana başlıkta değişiklikler uygulanacak. Bunlardan ilki e-posta, diğer başlıklar ise sohbet ve görünüm olacak. Bunun sonucunda ise posta hizmetine sohbet ve video görüşme hizmetlerinin entegre edilmesine karar verilmiş gibi görünüyor.

Blog’ta Gmail’in yeni tasarımına dair yayınlanan detaylara göre, Gmail’deki sohbet bölümü artık daha işlevsel olacak. Ayrıca Gmail’e Drive entegrasyonu ekleyen Google, kullanıcıların bu sayede dokümanlarına daha kolay bir şekilde erişmesine ve aynı zamanda veri aktarımı yapabilmesine olanak sağlayacak. Öte yandan yeni Gmail’de kurumsal kullanıcılar için de sohbet odaları oluşturabilme imkanı sunulacak. Yapılan sohbetler, e-postalarla iç içe olacak ve istenilen yere konumlandırılabilecek.

gmail-yeni-tasarimi

Gmail’in yeni tasarımı, bu hafta G-Suite kullanıcılarına sunulacak. Yıl sonuna doğru ise G-Suite kullanıcıları kalıcı olarak yeni tasarımı kullanmaya devam edecek. Standart kullanıcıların yeni Gmail tasarımına ne zaman erişebileceği henüz belli değil. Yayınlanan blog yazısında bu konuyla ilgili henüz bir zaman belirtilmemiş durumda.

Yorum Yap