1. Ana Sayfa
  2. Donanım Haberleri
  3. Göbeklitepe’de kaybolan gizemli monolitin sırrı ortaya çıktı! | 365Teknoloji

Göbeklitepe’de kaybolan gizemli monolitin sırrı ortaya çıktı! | 365Teknoloji

gobeklitepe-1bnm-cover-t2ba_cover.jpg

Tarih boyu bir çok olaya ev sahipliği yapmış olan Göbeklitepe’nin sırrı hala çözülebilmiş değil. Netflix’teki Atiye dizisine bile konu olan  Göbeklitepe‘de geçtiğimiz gün ilginç bir monolit blok ortaya çıkmıştı. Bu monolitin üzerinde Göktürk alfabesi ile üzerinde “Gökyüzüne bak Ay’ı gör” ifadesi yer alıyordu. Ancak bu monolit bir anda ortadan kaybolmuştu. 

Göbeklitepe’de ortaya çıkan ve kaybolan monolitin sırrı açıklandı

Yaşanan bu olaydan sonra herkes resmi bir açıklama bekliyordu. Bugün resmi açıklama geldi ve Göbeklitepe’de kaybolan gizemli monolitin sırrı ortaya çıktı. Bildiğiniz gibi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2023 yılında uzaya gideceğimizi açıkladı. Başkan Erdoğan bu etkinlikte “Milli Uzay Programı’nı dünyaya açıklıyorum ve diyorum ki gökyüzüne bak Ay’ı gör.” ifadelerini kullandı. 

göbeklitepe

Erdoğan’ın bu ifadelerinden sonra dünya basınına bile konu olan Göbeklitepe’deki monolitin bir PR çalışması olduğu anlaşıldı. Oldukça akıllıca yapılan bu çalışma sayesinde Türklerin uzaya gideceği de tüm dünya tarafından anlaşılmış oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; uzay projemiz ile ilgili olarak “Türkiye’nin uzaydaki 10 yıllık vizyon, strateji, hedef ve projelerinin yer aldığı Milli Uzay Programı’mızı bu günlerde meşhur olan sloganıyla tüm dünyaya ilan ediyor ve diyorum ki gökyüzüne bak, Ay’ı gör” dedi.

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/guncel/gobeklitepede-kaybolan-gizemli-monolitin-sirri-ortaya-cikti-60237cff4defcb470962290a

Yorum Yap