1. Ana Sayfa
  2. Uygulama Haberleri
  3. Google Haritalar’a Yeni Özellik: Maske Uyarısı

Google Haritalar’a Yeni Özellik: Maske Uyarısı

google-haritalar-a-maske-guncellemesi-maske-uyarisi

Tüm dünyada etkisini sürdüren ve milyonlarca insanın enfekte olmasına ve binlerce insanın hayatını kaybetmesine neden olan Koronavirüs (COVID-19) pandemisi, teknoloji devlerini de insanları salgına karşı uyarıcı ve bilinçlendirici çeşitli uygulamalar üretmeye zorunlu kılmış durumda. Daha önceden de güncellemelerle insanları bilgilendiren Google, Haritalar servisine yeni bir özellik ekliyor.

Google Haritalar’a Maske Güncellemesi

Google, Haritalar servisine eklediği maske uyarısı özelliği sayesinde bir mekana gitmek isteyen insanlara maske uyarısı gösterilecek. Kullanıcılar, halka açık olan yerlere gittiklerinde Google üzerinden yeni ipuçları alabiliyorlar. Yeni güncellemeyle Google Haritalar’da gitmek için bir yeri işaretlediğinizde, “Maske tak. Hayat kurtar” şeklinde bir uyarı gösteren Google, ayrıca kullanıcıların COVID-19 hakkında daha fazla bilgiye erişebilmesi için aynı ekrana bir bilgi düğmesi de yerleştiriyor.

Aynı uyarıyı Haritalar’ın Keşfet bölümünde çevredeki restoran, oteller ve diğer popüler lokasyonların bulunduğu noktalar için sunan Google, bu sayede insanların dışarıya çıkmak istediği her an maske takmaları için bir hatırlatma sunmayı hedefliyor. Şimdilik sadece ABD’de ve Android platformlardaki Haritalar uygulamasında sunulan yeni özelliğin yakın tarihte diğer ülkelerde ve iOS platformundaki Haritalar uygulamasında da kullanıma açılması bekleniyor.

Yorum Yap