1. Ana Sayfa
  2. İnternet Haberleri
  3. Google karanlık mod testlerine devam ediyor

Google karanlık mod testlerine devam ediyor

google-avustralya-tehdit-kapatiriz.jpg

Birçok uygulama ve site için zaten kullanımda olan karanlık mod, eklenti geliştiricileri tarafından Google içinde de bulunuyordu. Firma masaüstü aramaları için karanlık modu test etmeye başladı. Eğer kullanıcıların sistemleri karanlık moda göre ayarlanmışsa, Google arama sayfaları da istenilen şeklide gözükecek.

Google karanlık mod testleri devam ediyor

Google, masaüstü arama için karanlık modu test ediyor. Şimdilik kısıtlı kullanıcı sunulan test, Google’ın arama sayfalarının arka planını koyu renk haline getirecek. Testin ne kadar yaygın olarak uygulandığı belli değil. Ancak Twitter’daki bazı kullanıcılar özellikle ilgili görüşlerini paylaştı. Öte yandan macOS’ta özelliği denemek isteyen kullanıcılar, sayfaları beyaz olarak gördüğünü belirtti.

google-karanlik-mod-testlerine-devam-ediyor

Konuyla ilgili The Verge’ye konuşan bir Google yetkilisi, modun resmi olarak herkese sunulup sunulmayacağının belirsiz olduğunu ifade ederek, “Kullanıcılarımız için her zaman deneyimleri iyileştirmenin yeni yollarını test ediyoruz. Ancak şu anda duyuracak özel bir şey yok” dedi.

Bu karanlık mod ile ilgili ilk deneme değil. Ocak ayında bazı kullanıcılar, karanlık modla ilgili denemeler gördüğünü belirtti. Karanlık modla ilgili faaliyetlerde bulunan tek firma Google değil. Geçen hafta Twitter, karanlık modunu beklenmedik bir şekilde daha da koyulaştırdı. Microsoft da Word’deki belgeleri koyulaştırmak için birtakım testler gerçekleştiriliyor.

Kaynak: https://shiftdelete.net/google-karanlik-mod-testlerine-devam-ediyor

Yorum Yap