1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. GTA Online popüler hile servisi yolun sonunda

GTA Online popüler hile servisi yolun sonunda

Luna-Cheats-SDN-Shiftdelete-min.png

GTA Online, uzun süredir PC’de hile sorunları yaşıyor. Bu sorun, hem oyuncuların hem de oyun yapımcılarının hoşuna gitmiyor. Rockstar Games‘in ana şirketi Take-Two Interactive, GTA Online için hile üreten en popüler hile servislerinden birini kapattı.

Take-Two Interactive yıllardır GTA Online hile servisleri ile büyük bir mücadele içerisinde. Şirket, çeşitli büyük hile servislerinin sonunu getirmiş olsa da Luna Cheats bazıları hala faaliyetteydi.

Oldukça popüler hile servislerinden biri olan Luna Cheats, tüm faaliyetlerini durdurdu. Hile servisinin internet sitesi üzerinden yapılan açıklama ise şu şekilde:

Take-Two Interactive ile görüşmelerimizden sonra hile servislerimizin tüm bakım, geliştirme ve dağıtım faaliyetlerini durduruyoruz. Ayrıca gelirlerimizi Take-Two tarafından belirlenen bir hayır kurumuna bağışlayacağız. Yazılımımızın Grand Theft Auto Online topluluğuna verdiği tüm zararlardan ötürü özür dileriz.”

GTA Online hile servisi, gelirlerini bağışlayacak

Yapılan bu açıklama, 2 yıl önce de benzer bir sona sahip, bir diğer hile servisi Elusive‘in yaptığı açıklama ile aynı. Luna Cheats de Elusive gibi kazançlarının tamamını hayır kurumuna bağışlama sözü verdi. Ancak Elusive, bu bağışın ardından 150 bin dolar gibi bir para cezasına da çarptırılmıştı. Bu yüzden Luna Cheats henüz bu işten tam olarak paçayı sıyıramamış olabilir.

Luna Cheats‘e yapılan bu yaptırım, belki GTA Online‘daki hileleri tamamen bitirmeyecek. Ancak en azından Los Santos‘u öncesine göre daha az hileli günler bekliyor.

Luna Cheats‘i daha önce duymuş muydunuz? Take-Two‘nun hilecilere karşı mücadelesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/gta-online-luna-cheats-yolun-sonunda

Yorum Yap