1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Günümüzün en gelişmiş robotları! Yetenekleri ise şaşkınlık verici!

Günümüzün en gelişmiş robotları! Yetenekleri ise şaşkınlık verici!

1515501370-otxr-cover-VVK9_cover.jpg

Robot teknolojisi son 10 yılda en çok yatırım alan sektörlerden biri haline geldi. Özellikle de son yıllarda robot teknolojisinde çok önemli gelişmeler yaşandı ve de yaşanmaya devam ediyor. Her geçen gün yeni özellik ve kabiliyetler kazanan akıllı robotların bu gelişimindeki en önemli unsurlardan birinin yapay zeka olduğu tartışmasız bir gerçek.

Bugüne dek robotların yer aldığı birçok film izledik. Birçoğumuz bilimkurgu filmlerinde gördüğümüz gelişmiş robotları izlerken, ”acaba birgün gerçek olur mu?” diye aklımızdan geçirmişizdir. Günümüzde ise filmlerdeki kadar olmasa da oldukça gerçekçi, ya da oldukça yetenekli robotların üretilerek geliştirilmiş olduğunu görmekteyiz.

Bunun en son örneği ise, geçtiğimiz aylarda sosyal medyada da viral haline gelen, Boston Dynamics’in uyumlu şekilde dans gösterisi yapan robotları olmuştu. Elbette bahsi geçen bu gelişmiş robotların her birinin özellikleri, ya da yetenekleri birbirine göre farklılık gösteriyor.

Dilerseniz bir de bu robotlara hep birlikte göz atalım…

İşte günümüzün en gelişmiş robotları!

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/donanim/gunumuzun-en-gelismis-robotlari-yetenekleri-ise-saskinlik-verici-6026e3d678ad0c212b14c8ff

Yorum Yap