1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Haber platformu Revue, Twitter tarafından satın alındı

Haber platformu Revue, Twitter tarafından satın alındı

haber-platformu-revue-twitter-tarafindan-satin-alindi-2.jpg

Twitter, yazarların haber bültenleri yayınlamasına olanak tanıyan Revue için satın alma planları yapıyor. Firma böylece Twitter’da okuyuculara ulaşmak ve kitlelerini büyütmek için düzenli olarak yayın yapan kullanıcılara kolaylık sağlayacak.

Revue yola Twitter’ın desteğiyle devam edecek

Twitter’ın Revue için giriştiği satın alma, firmayı son zamanlarda popülerliği artan bülten hizmeti Substack ile de doğrudan rekabete sokmuş olacak. Zira bazı yüksek profilli gazeteciler, Substack bünyesinde ücretli haber bültenleri başlatmak için bağlı bulundukları medya şirketlerinden ayrılmıştı.

haber-platformu-revue-twitter-tarafindan-satin-alindi

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Twitter ürün lideri Kayvon Beykpour, “Güçlü bir yazar ve okuyucu topluluğu ile Twitter, kuruluşların ve yazarların büyük ölçekte kendilerini büyütmelerine yardımcı olmak için benzersiz bir konuma sahiptir. Amacımız, aboneleriyle bağlantı kurmalarını kolaylaştırırken aynı zamanda okuyucuların yazarları ve içeriklerini daha iyi keşfetmelerine yardımcı olmaktır.” İfadelerini kullandı.

Beykpour ayrıca Revue’nin bağımsız bir hizmet olarak kullanılmaya devam edecek şekilde planladıklarından bahsetti. “Revue’a bağımsız bir hizmet olarak yatırım yapmaya devam edeceğiz ve ekibi, yazarların haber bültenlerini oluşturma, kitlelerini organize etme ve çalışmaları için ödeme alma yöntemleri konusunda odaklanmaya teşvik edeceğiz. Ayrıca zamanla ekip, Twitter’a uzun içerik odaklı deneyimler oluşturacak.”

2015 yılında altı New York Times çalışanı tarafından kurulan Hollanda merkezli kuruluş, editöryal düzenleme konusunda oldukça yol kat etti.Kaynak: https://shiftdelete.net/haber-platformu-revue-twitter-tarafindan-satin-alindi

Yorum Yap