1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Honor için Google vakti! Yasaklar bitiyor!

Honor için Google vakti! Yasaklar bitiyor!

honor-4Umu_cover.jpg

Huawei, ABD Hükümeti tarafından uygulanan yasaklardan dolayı telefon sektöründe ağır bir darbe almıştı. Ancak Huawei yılmadı ve dünyanın en iyi kamerasına sahip telefonlarını tanıtmaya devam etti. ABD yaptırımları vız gelir tırıs gider diyen Huawei, bu süreçte Huawei Mobil Servisleri ve yeni işletim sistemi Harmony OS ile karşımıza çıkmıştı.

Ancak Huawei tabii ki de bu yaptırımlardan payını düşeni almış ve savaşta ağır yaralar almıştı. Huawei’nin çatısı altında yer alan Honor markası bu süreçte satılmıştı. Huawei ile yollarını ayıran Honor’ın akıbeti çok merak ediliyordu.

Honor’ın Huawei’den ayrıldığı için otomatik olarak yaptırımlardan muaf olacağı söyleniyordu. Bugün konuyla ilgili ilk açıklama Honor CEO’su George Zhao’dan geldi.

George Zhao; Honor’ın Google ile tekrardan ortaklık yapmamak için hiçbir nedenin olmadığını belirtti. Honor, bu süreçte AMD, Qualcomm ve MediaTek gibi Huawei’nin ambargolu olduğu firmalar ile işbirliği zaten yapmıştı. Bu yüzden Google ile tekrar anlaşılacağı ve Google Mobil servislerinin Honor telefonlarında kullanılmaya başlanacağı söyleniyor.

Honor

Android lisansını almasını beklediğimiz Honor’ın nasıl bir yol izleyeceği bilinmiyor. Android lisansı alınsa ve Google ile anlaşılsa bile eskiden satışa sunulan Honor telefonlarına Google Servisleri gelmeyebilir. Muhtemelen anlaşma sonrasında üretilecek olan telefonlarda bu servis yer alacaktır.

Honor geçtiğimiz günlerde Honor V40 ile karşımıza çıkmıştı. Ancak bu telefonda yine Huawei Mobil Servisleri’ne yer verilmişti. Bakalım 2021’de çıkacak yeni Honor modellerinde Google Servisleri’ni görebilecek miyiz?

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/mobil/honor-icin-google-vakti-yasaklar-bitiyor-6013b4260de3ea75e11f55d3

Yorum Yap