İnternet Haberleri

İddia: Acun Ilıcalı, Netflix’e Rakip Bir Platform Kuracak

Ünlü Türk televizyoncu ve yapımcı Acun Ilıcalı, iddialara göre Netflix'e rakip olacak bir platform için kolları sıvadı. Dünya Gazetesi'nden Kerem Ülker'in haberine göre Acun Ilıcalı, kuracağı bir platformla son zamanlarda bir hayli tartışılan Netflix platformuna rakip olacak.

Türk televizyonlarının en büyük girişimcisi olan ve çeşitli programlarla reyting rekorları kırmayı başaran ünlü yapımcı Acun Ilıcalı, hatırlanacağı üzere son olarak Netflix’te YouTube’dan tanınan isimlerin yarıştığı Exathlon yarışmasıyla büyük izlenme rakamlarına ulaşmıştı. Ayrıca televizyondaki başarısını sosyal medya platformlarına da taşıyan Ilıcalı, Instagram’da yaptığı canlı yayında 3 milyon kişi tarafından canlı olarak izlenmeye ulaşmış ve dünya rekoru kırmıştı.

Acun Ilıcalı Yakında Netflix’e Rakip Oluyor

Dünya Gazetesi’nden Kerem Ülker’in haberine göre Acun Ilıcalı, kuracağı bir platformla Netflix’e rakip olacak. Habere göre Acun Ilıcalı, yeni platform için kolları sıvadı ve resmi kurumlarla masaya oturdu. Netflix’e rakip olacak yeni platform için Turizm ve Kültür Bakanlığı başta olmak üzere resmi kurumlara başvuruların yapıldığı iddia ediliyor.

Haberin ortaya çıkmasıyla yeni platformun dünya genelinde mi yoksa yalnızca Türkiye’ye mi özel olacağı şu anda bilinmiyor. Cevabı merak edilen bu soru için beklentiler Türkiye’ye özel bir platform olacak yönünde. Netflix’in birçok dünya ülkesinde aktif olarak yüksek kullanıcı sayısına sahip olması, dünya geneli için bir rekabeti zorlaştırmakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu