1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Instagram Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Instagram Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

instagram-arama-gecmisi-nasil-silinir

Instagram arama geçmişi silme işlemi, özellikle Instagram’ı aktif olarak kullanan kullanıcılar tarafından aranan ve ilgi gören bir konu. Hem Android hem de iOS cihazlarda çok basit bir şekilde Instagram arama geçmişinizi silebilir ve tamamen temizleyebilirsiniz. Ayrıca, arama geçmişinde kalmasını istediğiniz aramalarınızı da silmek yerine bu alanda tutabilirsiniz. Hazırladığımız bu içerikte Instagram arama geçmişi silme işleminin nasıl yapıldığını öğreneceksiniz.

Instagram Arama Geçmişi Silme (Android & iOS)

Instagram arama geçmişi silme işlemi için ilk olarak uygulamanın ana ekranından Profil sayfanıza geçiş yapın. Sonrasında üç çizgi ikonuna tıklayarak açılan alandan Ayarlar’a dokunun ve Ayarlar sayfasına gidin. Bu aşamadan sonra ekranı aşağı kaydırarak Güvenlik bölümüne gidin ve “Arama Geçmişini Temizle” seçeneğine dokunun.

instagram-arama-gecmisi-temizleme

Bu işlem sonrasında Instagram’da yaptığınız tüm aramalar silinecek ve arama geçmişiniz temizlenecektir. Bu işlemin olup olmadığını kontrol etmek için arama sayfasına giderek arama kutucuğuna dokunup arama geçmişinizin silinip silinmediğini kontrol edebilirsiniz.

İkinci Yöntem

Instagram’da arama geçmişi silme işlemini farklı bir yöntemle daha yapabilirsiniz. İlk olarak Instagram’da arama sekmesine gidin ve karşınıza gelen ekranda arama kutucuğuna dokunun. Dokunduğunuz andan itibaren ekranda daha önceden yaptığınız aramalar ve ziyaret ettiğiniz profiller görünecektir. Arama geçmişinizden kaldırmak istediğiniz aramaların ve profillerin yanındaki küçük çarpı işaretine basarak bu alanı dilediğiniz gibi temizleyebilirsiniz.

Yorum Yap