1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Instagram fotoğraf indirme: Instagram resim ve video indirme nasıl yapılır?

Instagram fotoğraf indirme: Instagram resim ve video indirme nasıl yapılır?

instagram-fotograf--indirme-instagram-resim-indirme

Instagram fotoğraf resim ve video indirme işlemi için birçok farklı yöntem bulunuyor. Bilindiği üzere Instagram, kullanıcıların fotoğraflarını doğrudan uygulama üzerinden indirmesine izin vermiyor. Bu nedenle de Instagram’dan bir fotoğrafı indirmek için eklenti, uygulama veya sitelere başvurulması gerekiyor. Bu içerikle birlikte siz de Instagram fotoğraf indirme hakkında merak ettiklerinize yanıt bulabileceksiniz.

Instagram fotoğraf ve video indirme işlemi

Dünyanın en çok kullanılan fotoğraf paylaşım platformu Instagram’da kullanıcılar her gün milyonlarca fotoğraf ve video paylaşımı yapıyor. Kullanıcılar, her ne kadar fotoğraf ve video paylaşımında bulunsa da fotoğraf indirme veya video indirme işlemini gerçekleştiremiyor. Bu nedenle de kullanıcılar fotoğraflarını, videolarını veya Instagram’da gördükleri bir fotoğrafı ya da videoyu indirebilmek için çeşitli eklenti, site ve uygulamalara başvuruyor.

Instagram’dan fotoğraf ve video indirmek için birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Fotoğraf ve video indirmek için Google Chrome tarayıcısı için eklenti veya çeşitli siteler kullanılabilir. Aşağıda, bu yöntemleri inceleyebilirsiniz.

Instagram fotoğraf indirme ve video indirme için Chrome eklentisi

Google Chrome tarayıcısı kullanan bir kullanıcıysanız, “Downloader for Instagram” adlı eklentiyi kullanabilir ve çok basit bir şekilde Instagram’dan fotoğraf ve video indirebilirsiniz. Chrome için bu eklentiyi edindikten sonra masaüstü sürümünden Instagram’a giriş yapın ve indirmek istediğiniz fotoğrafın ya da videonun üzerine mouse imlecini getirin. Fotoğrafın/videonun üzerine geldiğinizde, sağ üstte bir indirme ikonu yer alacaktır. Bu ikona tıklayarak fotoğrafı veya videoyu bilgisayarınıza direkt indirebilirsiniz.

instagram-fotograf-indirme-nasil-yapilir-instagram-resim-ve-video-indirme

Instagram fotoğraf indirme için siteler

Instagram’dan fotoğraf ve video indirmek için bir diğer yöntem de üçüncü parti internet siteleridir. Aşağıda, en çok kullanılan 5 internet sitesini bulabilirsiniz.

  1. http://instagram.papik.net/
  2. http://www.videoindirme.com/
  3. https://saveinsta.com/tr
  4. https://weynstag.com/tr/
  5. http://www.instagramresim-indir.com/

Yukarıdaki sitelerden birine girdiğinizde karşınıza küçük bir kutucuk çıkacaktır. Buraya indirmek istediğiniz fotoğrafın linkini yapıştırın ve ardından İndir butonuna basın. Sistem, kısa süre içinde fotoğrafı Instagram’dan alarak indirmenize olanak sağlayacaktır. Ancak, indirmek istediğiniz video ya da fotoğrafın herkese açık olarak paylaşıldığına emin olun. Yani korumalı (gizli) bir Instagram hesabında paylaşılan bir fotoğraf ya da videoyu bu siteler yardımıyla indiremezsiniz.

Yorum Yap