1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Instagram hesabı nasıl silinir? Instagram kalıcı hesap kapatma!

Instagram hesabı nasıl silinir? Instagram kalıcı hesap kapatma!

instagram-hesabi-nasil-silinir-instagram-kalici-hesap-kapatma

Instagram hesap silme işlemi, birçok kullanıcının oldukça merak ettiği konular arasında yer alıyor. Dünyanın en büyük fotoğraf paylaşım platformu olan Instagram, bazı kullanıcıların tamamen Instagram’dan ayrılma isteğine karşılık olarak kalıcı hesap kapatma seçeceği sunuyor. Sizler de kalıcı bir şekilde Instagram platformunu kullanmayı bırakmak istiyorsanız hazırladığımız bu içerik yardımıyla Instagram kalıcı hesap silme işlemini öğrenebilirsiniz.

Sosyal medya platformları arasında en çok kullanılanlardan olan ve son zamanlarda kullanıcı sayısını da mükemmel oranlarda arttıran Instagram, bazı kullanıcılar için sıkıcı olabiliyor. Bu durumda hesaplarını tamamen kapatmak isteyen kullanıcılar da Instagram hesap kapatma işlemi için araştırma yapmaya başlıyor. İşte Instagram hesap kapatma işlemi…

Instagram hesap silme öncesi: Verilerinizi İndirin

Instagram hesabınızı kalıcı olarak silmek için yapmanız gereken ilk şey, Instagram hesabınıza bilgisayar üzerinden giriş yaparak hesap verilerinizi indirmek. Bu işlem için, hesabınıza bilgisayar üzerinden giriş yapın ve Ayarlar’a gidin. Daha sonra Gizlilik ve Güvenlik sekmesine tıklayın. Bu ekranda, Veri İndirme başlığı altında yer alan İndirme Talep Et seçeceğine tıklayın ve verilerinizi istediğiniz mail adresini kutucuğa yazdıktan sonra İleri butonuna basın. Bir sonraki aşamada Instagram şifrenizi doğru bir şekilde girin ve İndirme Talep Et butonuna tıklayın.

Bu işlemleri sırasıyla yaptığınızda fotoğraflarınız, yorumlarınız, profil bilgileriniz ve daha fazlasını içeren bir dosyanın bağlantısı size e-postayla gönderilecek. Verilerin toplanmasının ve size gönderilmesinin en fazla 48 saat süreceğini de unutmayın.

instagram-kalici-hesap-kapatma-instagram-hesap-silme

Instagram kalıcı hesap kapatma: Hesabımı nasıl silebilirim?

Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak Instagram kalıcı hesap silme sayfasına gidin. Bu sayfayı görüntülemek için hesabınızın açık olması gerekmektedir. Eğer oturumunuz açık değilse, sisteme giriş yapmanız gerekmektedir.

Açılan ekranda ”Gitmeden önce lütfen bize nedenini söyle“ bölümünden hesabınızı neden kalıcı olarak silmek istediğinizi seçin. Hesap silme sebebinizi seçtikten sonra bir sonraki aşamada hesap şifrenizi belirtilen kutucuğa doğru olarak girin. Ardından “Hesabımı Kalıcı Olarak Kapat” butonuna tıklayın ve hesabınızın kalıcı olarak silinme işlemini başlatın.

Yorum Yap