1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Instagram İngilizce’den Türkçe’ye çevirme nasıl yapılır?

Instagram İngilizce’den Türkçe’ye çevirme nasıl yapılır?

instagram-ingilizce-oldu-instagram-ingilizceden-turkceye-cevirme

Instagram İngilizce’den Türkçe’ye çevirme hakkında yapabileceklerinizi bu sayfada derledik. Instagram’a gelen son güncelleme sonrasında Türkçe dil seçeneğinde sorun yaşanıyor. Türk kullanıcılar, Türkçe kullandıkları Instagram’ı, güncelleme sonrasında İngilizce olarak karşılarında buldu. Yaşanan bu sorun sonrasında Instagram’ı Türkçe olarak kullanan kullanıcılar internet üzerinde konuyla ilgili araştırma yapmaya başladı. Instagram İngilizce’den Türkçe’ye çevirme ve tüm detaylar…

Instagram’ı İngilizce’den Türkçe’ye çevirme ayarı

Instagram’a gelen 78.0 versiyon güncellemesiyle birlikte uygulamanın dil ayarlarında sorun yaşandı ve kullanılan dil, otomatik olarak standart dil olan İngilizce’ye döndü. Birçok telefonda yaşanılan bu problem sonrasında da kullanıcılar Instagram’ı yeniden Türkçe kullanmak için bu ayarın nasıl yapıldığını araştırmaya başladı.

instagram-ingilizceden-turkceye-cevirme

iOS / iPhone için Instagram’ı Türkçe yapma ayarı

iOS / iPhone cihazlarda Instagram’ı İngilizce’den Türkçe’ye çevirmek için ilk olarak Instagram ayarlarına gidin. Ayarlar ekranında yer alan Language (Dil) ayarlarına dokunun ve karşınıza çıkan bölümde diller arasından Türkçe’yi seçerek kaydedin ve uygulamaya yeniden giriş-çıkış yapın. Instagram’ın iOS cihazlar için sunduğu uygulamasında şuan bu ayar her ne kadar yapılsa da çalışmıyor. Yaşanılan bu sorunun bir güncelleme ile düzeltileceği bekleniyor.

Android için Instagram’ı Türkçe yapma ayarı

Android cihazlarda Instagram’ı İngilizce’den Türkçe’ye çevirmek için ise altta en sağ köşedeki profil resmine tıklamak ve sağ üstte yer alan üç çizgiye dokunarak menüyü açmak gerekiyor. Açılan menüden Ayarlar (settings/options) seçeneği ile Language (Dil) ayarlarına gidin. Dil ayarlarında karşınıza gelen diller arasından Türkçe’yi seçin ve kaydedin.

Yorum Yap