1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Instagram son görülme kapatma nasıl yapılır?

Instagram son görülme kapatma nasıl yapılır?

instagram-son-gorulme-kapatma-nasil-yapilir

Instagram son görülme kapatma işlemiye birlikte siz de tıpkı WhatsApp’ta olduğu gibi Instagram mesajlarda da ne zaman en son aktif olduğunuza dair bilgiyi devre dışı yapabilirsiniz. Instagram’da yer alan mesajlaşma sekmesine girdiğiniz son tarih ve saat bu şekilde karşıdaki kişi tarafından da görülebiliyor. Aynı özellik şu anda Instagram’da da mevcut. Peki Instagram son görülme kapatma nasıl yapılır? İşte Instagram son görülme kapatma işlemi ve detaylar…

Instagram son görülme kapatma nasıl yapılır?

Instagram mesajlar bölümüne gelen son görülme özelliği ile birlikte karşımızdaki kişinin en son ne zaman Instagram mesajlar alanına girdiğini görebiliyoruz. WhatsApp’tan da aşina olduğumuz bu özelliği kapatmak elbette mümkün. Fakat bu özelliği kapattığımızda kendi son görülme bilgimizi gizleyebileceğimiz gibi doğal olarak karşımızdaki kişilerin de son görülme zamanlarını göremiyoruz. Birçok kullanıcıyı rahatsız eden bu özellik, sosyal medyada tepkilere neden olmuş ve kullanıcıların büyük bölümü bu bilgiyi kapatmak için Instagram son görülme kapatma araştırması yapmaya başlamıştı. Siz de aşağıdaki adımları takip ederek Instagram son görülme kapatma işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

  1. İlk olarak Instagram hesabımıza mobil uygulama üzerinden giriş yapalım,
  2. Daha sonrasında Ayarlar bölümüne gidelim,
  3. Karşımıza gelen ekranda aşağı kaydırarak “Hareket Durumu” alanını bulalım,
  4. Son olarak da buradaki seçeneğe tıklayarak devre dışı bırakalım.

instagram-son-gorulme-kapatma-nasil-yapilir-11

Böylece Instagram son görülme kapatma işlemi gerçekleşecek ve bundan sonra Instagram mesajlara en son  ne zaman girdiğinizi gösteren son görülme tarihi karşınızdaki kişilerle paylaşılmayacak. Aynı zamanda siz de karşınızdaki kişilerin Instagram mesajlara en son ne zaman girdiğini göremeyeceksiniz.

Yorum Yap