1. Ana Sayfa
  2. İnternet Haberleri
  3. Instagram TikTok’ta olan bir özelliği getiriyor

Instagram TikTok’ta olan bir özelliği getiriyor

instagram-tiktokta-olan-bir-ozelligi-getiriyor-2.jpg

Sosyal medya platformu Instagram, bünyesinde barındırdığı hikayeler özelliği için yeni bir konsept üzerinde çalışıyor. Buna göre firma, en yakın rakiplerinden olan TikTok’un kullandığı dikey akış sistemini hayata geçirmeyi hedefliyor. Firma söz konusu özelliği Reels için de kullanıyor.

Instagram hikayeler için dikey akış getiriyor

TechCrunch’ın haberine göre Instagram, hikayeler için yeni bir dikey akış sistemiyle TikTok’un tasarımını taklit edecek. Firma hikayelere dahil edeceği dikey kaydırma ile daha akıcı bir kullanıcı deneyimi sağlamak istiyor. Ayrıca TikTok ile rekabette bir adım öne geçmek de hedeflerin arasında yer alıyor.

Alessandro Paluzzi isimli kullanıcı tarafından paylaşılan ekran görüntülerine göre, sistem geliştirilmeye devam ediliyor. Bu da Instagram’ın özelliği en kısa zamanda kullanıcılarına sunmayı hedeflediğini gösteriyor.

instagram-tiktokta-olan-bir-ozelligi-getiriyor

Daha önce Decoder isimli podcast programına katılan Instagram başkanı Adam Mosseri, 2020’nin kendileri için bir sürü hedef gerçekleştirme planları yaptıkları bir sene olduğundan, 2021’in ise bu planları yerine getirmek ve deneyimleri basitleştirmek için çabalayacakları sene olacağından bahsetmişti. Hikayeler özelliğinin uğrayacağı bu değişikliğin yanı sıra, bir başka özellik olan IGTV’nin herhangi bir değişiklik alması beklenmiyor.Kaynak: https://shiftdelete.net/instagram-tiktokta-olan-bir-ozelligi-getiriyor

Yorum Yap