1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Instagram ve Facebook Messenger Birleşiyor

Instagram ve Facebook Messenger Birleşiyor

instagram-ve-facebook-messenger-yakinda-birlesiyor

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma ve sosyal medya platformları olan Facebook Messenger ve Instagram uygulamaları, artık birleşik olarak hizmet verecek. Ayrıca iddialara göre Facebook patronu Mark Zuckerberg, bu birleşime daha sonradan WhatsApp’ı da dahil edecek.

Instagram ve Facebook Messenger Aynı Ekranda

Yeni güncellemeyle birlikte Instagram’a girildiğinde kullanıcılara bir bilgi mesajı gösterilecek ve birleşim hakkında detaylar bu mesajda yer alacak. “Instagram üzerinden mesaj göndermenin yeni bir yolu var.” başlıklı mesajda birleşimin getirdiği yeni özellikler ve yenilikler sıralanacak.

instagram-ve-facebook-messenger-birlesiyor

Instagram ve Facebook Messenger’ın birleşimiyle artık sohbet ekranı daha renkli bir görünüme sahip olacak ve yeni emojiler ile hızlı yanıt özelliği de gelen yenilikler arasında. Birleşimle birlikte bir Instagram kullanıcısı, Facebook profilinde ekli olan bir arkadaşıyla doğrudan iletişim kurabilecek. Öte yandan Instagram ekranının sağ üst tarafında yer alan direkt mesaj (DM) ikonu, Facebook Messenger logosuyla değişecek.

Instagram ve Facebook Messenger’ın birleşimini sağlayan güncelleme, hem iOS hem de Android cihazlara sunulmuş durumda. Ayrıca birleşimin henüz sadece ABD’deki kullanıcılar için sunulduğu, diğer ülkelere ilerleyen süreçte dağıtılacağı da bilgiler arasında.

Yorum Yap