1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. ‘Instagram video indir’ için en iyi ve güvenilir siteler

‘Instagram video indir’ için en iyi ve güvenilir siteler

instagram-video-indir.jpg

‘Instagram video indir’ araması, Instagram’dan içerik indirmek isteyen kullanıcılar tarafından çok sık yapılıyor. Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram, fotoğraf ve video paylaşımlarında akla ilk gelen uygulamalardan biri konumunda. Bu nedenle de birçok kullanıcı Instagram’da gördüğü videoları indirmek istiyor. Bunun için birkaç internet sitesi ve araç bulunuyor. Bu araçları kullanarak her çeşit Instagram videosunu indirmek mümkün.

Instagram videosunun indirilebilir olması için birkaç şart bulunuyor. Bunlardan ilki paylaşılan gönderilinin gizli profile ya da genel profile ait olup olmadığıdır. İndirme araçları gizli hesaplara erişim sağlayamadığı için söz konusu videoları indiremiyor. Bu nedenle gizli durumda olmayan hesaplardan daha kolay indirme yapılabildiğini belirtelim.

Instagram video indir

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Instagram’da paylaşılan videoları indirmek için bazı internet siteleri ve araçlar kullanılabiliyor. Bu seçeneklerden de öne çıkanları sizin için listeleyeceğiz. Bu araçlarda indirilmek istenen Instagram videosunun linki kullanılarak kolayca indirme yapma imkanı bulunuyor. İndirilen videoların dosya türü genellikle mp4 oluyor. Bu da videonun hem bilgisayarlar hem de akıllı telefonlarda kolayca izlenmesini sağlıyor.

Savefrom

Bu indirme sitelerinde ilk olarak savefrom kendisini gösteriyor. Buradan ulaşabileceğiniz sitede videonun linki yapıştıracağınız ve indirme işlemini başlatacağınız buton kendisini gösteriyor. Bu kısma link yapıştırıp indir butonuna bastığınızda video işlenmeye başlıyor. İşlenmeden sonra da videonun ön görünümüyle birlikte mp4 indirme bağlantısı hazır hale geliyor. İndir butonuna basıldığında video tarayıcı içinde açılıyor. Burada videoya sağ tık yapıldıktan sonra “Videoyu farklı kaydet” seçeneğine tıklayınca bilgisayarınıza indirme işlemi başlıyor.

instagram video indir

‘İnstatakipçi’

Instagram video indir işlemini yapabileceğiniz bir diğer internet sitesi olarak ‘instatakipçi’ karşımıza çıkıyor. Buradan ulaşabileceğiniz internet sitesinde indirmek istediğiniz videonun linkini girmeniz gerekiyor. İsterseniz indirme yapmak istediğiniz hesabın kullanıcı adını yazarak da hesaptaki bütün videoları görmek mümkün. Bu sitede de link girildiği zaman robot olmadığınıza dair güvenlik kontrolü karşınıza çıkıyor. Bu kontrolden sonra indirme işleminin yapılması için sıraya ekleniyor. Sıranın gelmesiyle birlikte de indir butonu ortaya çıkıyor. Burada da indir butonuna basınca video sekme içinde açılıyor. Burada da videoya sağ tıklayıp “Videoyu farklı kaydet” sekmesine tıklamak gerekiyor. Bu seçeneği seçince video inmeye başlıyor.

instagram video indir

Videoindirelim’

Instagram video indir seçeneği için ‘videoindirelim’ de tavsiye edilebilecekler listesinde. Buradan ulaşabileceğiniz internet sitesinde de indirmek istediğiniz videonun linkini yapıştırmanız gerekiyor. Yapıştırdıktan sonra da “İndir” butonuna tıklayınca video işlenmeye başlıyor. Bu site üzerinde dosya türü ve video kalitesi gibi seçenekler de kendisini gösteriyor. Video işlendikten sonra “Videoyu indir” butonuna tıklayınca video indirme işlemi başlıyor.

instagram video indirme

Instagram video indirme için alternatif siteler

Bu 3 siteyle birlikte öne çıkan bir diğer internet sitesi olarak downloadsvideosfrom bulunuyor. Diğer internet sitelerinde olduğu gibi buradan ulaşabileceğiniz bu sitede de indirilmek istenen videonun linkini ilgili kutucuğa yapıştırmak gerekiyor. Linkin girilmesinden sonra “İndir mp4” butonuna tıklamak gerekiyor. Tıkladıktan sonra video için kısa bir işleme süresi bulunuyor. İşlemeden sonra indir butonu aktif hale geliyor. Bu butona tıklandığında video indirilmeye başlıyor.

insta video indirme

Instagram video indir işlemi için kullanılabilecek siteler arasında allinonedownloader da yer alıyor. Buradan ulaşabileceğiniz internet sitesinde de ilgili kısma indirmek istediğiniz Instagram videonun linkini yapıştırmak gerekiyor. Tıkladıktan sonra videonun özelliklerine göre kalite, format ve boyut bilgileri öne çıkıyor. Bu bilgilerin sağ tarafında da videoyu indirmek için indirme butonu yer alıyor. Bu butona tıkladığınızda video yeni bir sekmede açılıyor. Yeni sekmede açılan bu videoya ad sağ tıklayarak “Videoyu farklı kaydet” seçeneğiyle video indirilebiliyor.

instagram indirme

Instagram’dan video indirmek için öne çıkan siteleri sizler için derledik. İsterseniz bu siteleri akıllı telefon ve tabletler üzerinden de kullanabilirsiniz. Bu cihazlarda da aynı işlemleri yaparak videoları cihazlarınıza kaydedebilirsiniz.

Sizin tavsiyeniz hangisi olur? Yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/instagram-video-indirme-nasil-yapilir

Yorum Yap