1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya Haberleri
  3. Instagram’ın masaüstü sürümüne hikaye güncellemesi

Instagram’ın masaüstü sürümüne hikaye güncellemesi

Instagram-Web-icin-hikaye-arayuz-00.jpg

Karantina döneminde canlı yayın özelliğinin daha da popüler olduğu Instagram’ın her geçen gün kullanıcı sayısı artıyor. Instagram’ın genellikle mobil sürümü için yeni özellikler getiriliyor olsa da masaüstü sürümü için de bazı yenilikler geliyor. İşte bu kapsamda Instagram Web için hikaye arayüzü güncelleniyor.

Instagram Web için hikaye arayüzü yenilendi

Instagram’ın yeni gelecek güncellemesiyle birlikte arayüzün yenileneceği söyleniyor. Her ne kadar mobil uygulaması daha fazla kişiye ulaşsa da platformun web tarafındaki versiyonu için de geliştirme sunması bekleniyor. Özellikle bilgisayardan hikayeler arasında geçiş yaparken pek çok kullanıcı iyi bir deneyim yaşamıyordu.

Aşağıda gördüğünüz yeni tasarım arayüzü sayesinde hikayeler arasında geçiş yapmak daha pratik hale geliyor.

Instagram Web icin hikaye arayuz-00

Yenilenen arayüz tasarımı sayesinde hikayeler arasında geçiş yapmak isteyenler hem daha kolay geçiş yapabilecek hem de bir sonraki hikayeyi ve kimin paylaşım yaptığını görebilecek. Instagram’ın bu sayede daha iyi bir deneyim sunması bekleniyor.

Hatırlayacağınız üzere Instagram en son işletmeler için Profesyonel Pano özelliğini duyurmuştu. Hem içerik oluşturucu hesaplarını hem de işletme hesaplarını hedef alan bu özellik sayesinde kullanıcılar istatistiklere tek bir çatı altında daha detaylı ulaşabiliyor.

Kaynak: https://shiftdelete.net/instagram-in-masaustu-surumune-hikaye-guncellemesi

Yorum Yap