1. Ana Sayfa
  2. Mobil Haberler
  3. iOS 14.5 yeni kontrolcü desteği ile geliyor

iOS 14.5 yeni kontrolcü desteği ile geliyor

iphone-yeni-kontrolcu-destegi.jpg

Apple’ın iPhone ve iPad‘leri hali hazırda bir kontrolcü desteğine sahip. Ancak birçok özelliği bünyesinde barındıran ve dün itibariyle test edilmeye başlanan iOS 14.5 sürümü ile yeni nesil kontrolcü desteği sunulacak.

iOS 14.5 ile birlikte gelen özelliklerden birisi olan, Apple Watch ile iPhone kilidini açma özelliğini test etmiş ve inceleme videomuzu sizlerle paylaşmıştık. O videoya da aşağıdaki linkten ulaşmanız mümkün.

iPhone’a DualSense ve Series X kontrolcüsünü destekleyecek

iOS 14.5 Beta 1 sürümünde tespit edilen yeniliği şimdiden deneyimlemek isteyenlerin geliştirici olması veya beta profilini cihazlarına yüklemesi gerekiyor. Ancak sorunlarla karşılaşma ihtimalinin yüksek olduğunu göz önünde bulundurarak, bunu tavsiye etmiyoruz.

Her iki kontrolcüde son dönemde piyasaya sürülen yeni PlayStation ve Xbox modellerinin kutusundan çıkıyor. Şimdilik DualSense‘in uyarlanabilir tetik tuşları için bir destek bulunmuyor. İlerleyen zamanlarda iOS platformları için oyun geliştiren ekipler DualSense‘in uyarlanabilir tetik tuşlarını kullanmak için bir girişimde bulunabilirler.

Kaynak: https://shiftdelete.net/ios-14-5-yeni-nesil-kontrolcu-destegi-ile-geliyor

Yorum Yap