1. Ana Sayfa
  2. Mobil Haberler
  3. iOS 14 İle Yeni Emojiler Geliyor

iOS 14 İle Yeni Emojiler Geliyor

iOS-14-yeni-emojiler-apple-iphone

Apple’ın iPhone cihazlara birçok yeni özellik ekleyeceği iOS 14 güncellemesi ile yeni emojiler de cihazlara eklenecek. Farklı kategorilerden birçok yeni emoji, iOS 14 ile birlikte iPhone cihazlara dahil edilecek. Peki iOS 14 ile gelecek olan yeni emojiler hangileri? İşte detaylar…

iOS 14 Yeni Emojilerle Geliyor

Bugün, 17 Temmuz Dünya Emojiler Günü olarak birçok kişi tarafından bilinmekte ve sosyal medyada kutlanmakta. Buna ithafen Apple da yeni emojiler listesini yayınladı ve iOS 14 ile birlikte iOS işletim sistemine dahil edileceğini duyurdu. Yeni emojiler, farklı ülkelerin kültürlerine yönelik ifadeler, semboller, hayvanlar ve nesneler içeriyor.

ios-14-yeni-emojiler

Apple, emoji kütüphanesine iOS 14 ile birlikte matruşka bebeğinin emojisini eklerken, yeni bir ninja emojisi de ekliyor. Bumerang ve anatomik ifadeler ve bu yılın popüler içeceği olan bubble tea de emoji olarak ekleniyor. Ayrıca iOS 14‘ün Memojileri için iMessage’da çıkartma olarak da kullanılabilecek yeni yüz maskesi stilleri ve renk seçenekleri getirmesi bekleniyor.

ios-14-yeni-emojiler-1

Öte yandan ön plana çıkan bir diğer emoji serisi de maskeli suratlar. Koronavirüs salgınıyla birlikte bütün dünyada insanların maske kullanımı, emojilere de yansıdı ve yeni yüzü maskeli insan emojileri de emoji kütüphanesine dahil edildi.

Yorum Yap