1. Ana Sayfa
  2. Mobil Haberler
  3. ‘iPhone 12’nin Tanıtımı Eylül Ayında Olmayacak’ İddiası

‘iPhone 12’nin Tanıtımı Eylül Ayında Olmayacak’ İddiası

iphone-12nin-tanitimi-eylul-ayinda-olmayacak-iddiasi

Koronavirüs salgınının tüm dünyayı etkilemesi ve birçok sektöre olumsuz etkiler vermesi, teknolojik cihazların çıkışını ve tanıtımını da etkiliyor. Ortaya atılan yeni bir iddiaya göre Apple, yeni iPhone modeli olan iPhone 12’yi Eylül ayındaki etkinlikte tanıtmayacak. Apple, iPhone 12 modelini Ekim veya Kasım ayında yapılacak farklı bir etkinlikle mobil dünyaya sunacak.

Apple, iPhone 12 Cihazını Ne Zaman Tanıtacak?

Mac Rumors’da yer alan habere göre; şirketin mali işlerinden sorumlu başkan yardımcısı Luca Maestri yatırımcılarla yaptığı toplantıda yeni iPhone’un ekim veya kasım ayına sarkabileceğine vurgu yaparak, “Yeni modelin tanıtımı eski modellerin açıklandığı tarihten birkaç hafta daha geç olacak” ifadesini kullandı.

Eğer Apple Salı günü düzenlenecek olan etkinlikte yeni bir iPhone tanıtmazsa, 2012 yılından bu yana ilk kez bir Eylül ayında iPhone tanıtılmamış olacak. Bloomberg’ün kıdemli teknoloji muhabiri Mark Gurman’ın verdiği bilgilere göre de şirket bu toplantısında yeni bir iPad modelini tanıtacak.

Apple, geçen yıllarda çıkan iPhone modellerinin üretimini de artırma kararı aldı. iPhone 12’de yaşanacak gecikme sebebiyle eski modellerin satışının bir süre daha yüksek hacimli olacağını tahmin eden şirket 45 milyondan fazla iPhone XR, iPhone 11 ve iPhone SE üretti. Teknoloji çevreleri yeni iPhone’un tanıtımının 2021 yılına sarkmasını beklemiyor.

Yorum Yap