1. Ana Sayfa
  2. Mobil Haberler
  3. iPhone garanti sorgulama: Apple iPhone garanti öğrenme sayfası

iPhone garanti sorgulama: Apple iPhone garanti öğrenme sayfası

iPhone-garanti-ogrenme-ekrani

Apple’ın iPhone garanti sorgulama hizmetiyle birlikte, iPhone kullanıcıları cihazlarının garanti süresini sorgulayabiliyor. Tüm iPhone modelleri için kullanılabilen bu sistem, aynı zamanda yalnızca iPhone cihazlar için değil, Apple tarafından üretilen tüm Mac, Macbook, iPhone, Watch ve AirPods gibi cihazlar için de geçerli. Sizler de sahip olduğunuz bir Apple ürününün garanti süresini sorgulamak istiyorsanız iPhone garanti sorgulama içeriğimizin devamını okuyun ve Apple iPhone garanti öğrenme yöntemlerine göz atın!

iPhone garanti süresi nasıl öğrenilir?

Apple, kullanıcıları için sunduğu garanti sorgulama ekranında, tüm Apple ürünleri için kalan garanti süresinin sorgulanmasına olanak sağlıyor. “Servis ve Destek Kapsamınızı Kontrol Edin” başlıklı hizmet, cihazın seri numarasının (IMEI) girilmesiyle çalışıyor. Böylece Apple garanti durumunuzu ve ek AppleCare kapsamı satın almaya uygun olup olmadığınızı öğrenebiliyorsunuz.

Cihazınızın arka kapağında veya Ayarlar > Genel > Hakkında alanında yer alan Seri Numarası (IMEI), bu ekran üzerinden iPhone garanti sorgulama yapmak için ihtiyacınız olan tek bilgidir. Bu bilgiyi doğru bir şekilde girdiğinizde sistem otomatik olarak cihazınızın ne kadar garanti süresinin kaldığını size göstermektedir. Seri numaranızı girdikten sonra karşınıza gelen ekranda “Satın alma tarihi, telefonla teknik destek süresi ve onarım-servis süresi” bilgileri görünmektedir.

iphone-garanti-sorgulama-nasil-yapilir-apple-iphone-garanti-ogrenme

iPhone garanti süresi uzatılır mı?

iPhone garanti süresi uzatma işlemi ise tamamen cihazınızın modeline ve cihazınızı ne zaman satın aldığınıza bağlıdır. Çoğu Apple ürünü, sınırlı garanti ve 90 güne kadar ek destek ile birlikte sunulur. Eğer cihazınız ek garanti süresi için uygunsa, AppleCare+ planı veya AppleCare Protection Plan satın alabilirsiniz. Ancak, cihazınız AppleCare+ veya AppleCare Protection Planı için uygun değilse, garanti sürenizi uzatamazsınız.

Online olarak iPhone garanti süresi uzatma

Herhangi bir Apple Store’a gitmeden, internet üzerinden çevrimiçi bir şekilde Apple iPhone garanti sürenizi uzatmak için ilk olarak garanti sorgulama ekranından seri numarasını girerek aygıtınız için hangi AppleCare planını satın alabileceğinizi öğrenin. Cihazınıza uygun olan AppleCare planını belirledikten sonra destek platformuna giriş yapın. Destek ekranında AppleCare için uygun olan cihazınızın hemen altında satın alma seçeceğini görebileceksiniz.

iPhone cihazınız garanti uzatmaya uygunsa fakat yine de uzatma işlemi veya AppleCare satın alma işlemi yapamıyorsanız, Apple destek servisiyle telefon veya mail üzerinden  irtibat kurabilirsiniz.

Yorum Yap